AKTUALNOŚCI
Ogłoszenia: 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05.01.2014
1. Dziś po Mszy Św. o 10.00 adoracja Najśw. Sakramentu i procesja. O 11.30 zebranie Kościelnej Służby Porządkowej. 2. Jutro 6.I uroczystość Objawienia Pańskiego z obrzędem poświęcenia kadzidła i kredy. Drzwi domów znaczymy literami K+M+B na znak, że przyjęliśmy...
Zapraszamy na Orszak Trzech Króli do Zielonki
W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia – za wzorem innych miast chcemy przeżywać Pochód Trzech Króli. O godz. 11.15 gromadzimy się na Pl. Jana Pawła II i udamy się do świątyni. Tego dnia odbędzie się Misyjny Dzień Dzieci. W godzinach 15.00 – 18.00 zapukają do...
Mroki średniowiecza? Bzdura!
Ks. Prałat Roman Kneblewski rozprawia się ze stereotypem o ciemnym, zacofanym średniowieczu: http://www.youtube.com/watch?v=oXg6uzA3Vm8&feature=share&list=UUXJF26qxY54YbR47hiLva9w&index=1
Ogłoszenia: Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2013
1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Odnawiamy przyrzeczenia małżeńskie i błogosławimy małżonków. 2. We wtorek 31 grudnia wspomnienie św. Sylwestra i zakończenie roku 2013. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dziękczynno-błagalnym o godz. 18.00. 3. W środę...
Ogłoszenia: 4 Niedziela Adwentu – 22.12.2013
1. Dziś zbiórka na samochód dla placówki misyjnej w Zambii, gdzie wśród dzieci ulicy pracuje nasza parafianka Dorota Olędzka. O 14.00 spotkanie rodziców i dzieci klas II O 15.00 wigilia dla samotnych w klasztorze SS. Dominikanek. Dziś będzie odprawiona Msza św. za...
„Będę jutro” – rzecz o Wielkich Antyfonach „O”
W ostatnim tygodniu Adwentu w liturgii pojawiają się tzw. Wielkie Antyfony "O", śpiewane podczas Nieszporów do Kantyku Maryi "Magnificat" ("Wiebi dusza moja Pana"): 17 grudnia: O Sapientia (O Mądrości) 18 grudnia: O Adonai 19 grudnia: O Radix (O Korzeniu) 20 grudnia:...
SŁOWO NA DZIŚ
Msze św. w niedzielę i święta
7.00
8.45
10.00 – SUMA
11.30 – z udziałem dzieci
13.00
18.00 – z udziałem młodzieży
Msze poza kościołem: 8.00 – w kaplicy Sióstr Dominikanek, 10.00 – w kaplicy Sióstr Dominikanek
Msze św. w dzień powszedni
6.30
7.15
(17.00 – I piątek miesiąca)
18.00
21.00 – w piątek przed I sobotą miesiąca
Msze poza kościołem: 6:30 – w kaplicy Sióstr Dominikanek, 10:00 – w piątki w Domu Rencistów
Msze św. w wakacje
(Od ostatniej niedzieli czerwca do końca sierpnia):
7:00
8.45 – dla młodzieży
10.00 – SUMA
11.30
19.00
Msze poza kościołem: 8.00 – w kaplicy Sióstr Dominikanek, 10.00 – w kaplicy Sióstr Dominikanek
Msze św. w dzień powszedni (wakacje):
7.00
18.00
21.00 – w piątek przed I sobotą miesiąca
Msze poza kościołem: 7:00 – w kaplicy SS. Dominikanek, 10:00 – w piątki w Domu Rencistów
Nabożeństwa w Wielkim Poście
Droga krzyżowa w piątki:
17.00 dla dzieci,
18.40 dla dorosłych
19.30 dla młodzieży
Gorzkie Żale
17:15 w niedziele
Historia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
Obraz, pomimo prowadzonych od wielu lat badań naukowych oraz prowadzonych konserwacji, w wyniku których ustalono że jest dziełem nieznanego włoskiego malarza powstałym w XIV wieku, kryje w sobie wiele tajemnic.
Faktem natomiast historycznym i udokumentowanym jest przekazanie przez księcia Władysława Opolczyka 9 sierpnia 1382 sprowadzonym z Węgier paulinom kościoła parafialnego Najświętszej Maryi Panny na wzgórzu koło Starej Częstochowy i erygowanie tam klasztoru, a następnie ofiarowanie w 1384 obrazu z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem.
Więcej




