13 Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2026
Od dziś obowiązuje porządek wakacyjny mszy świętych. W niedziele nie będzie Mszy o 13.00, Msza zbiorowa będzie o 11.30, a Msza wieczorna o 19.00. Pozostałe godziny bez zmian. W dni powszednie Msze tylko o 7.00 i 18.00. Kancelaria będzie czynna od 29.06 do końca sierpnia w poniedziałki, środy i soboty tylko od 8.30 do 10.00, a we wtorki i czwartki tylko od 16.00 do 17.30.
Decyzją Ks. Biskupa Romualda po 5 latach posługi w Zielonce ks. Rafał Goliński został mianowany proboszczem parafii Świętego Michała Archanioła w Warszawie-Grodzisku. Pożegnanie ks. Rafała będzie w niedzielę 05.07. Ks. Marcin Wojtczak od 26.08 będzie wikariuszem parafii Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Warszawie na Grochowie (pożegnanie 23.08). Jednocześnie do naszej parafii został skierowany ks. Przemysław Misior, który posługę rozpocznie 26 sierpnia. Wypraszajmy dla księży wiele Bożych Łask na nowych placówkach.
I piątek miesiąca. Spowiedź od 6.45 oraz od 17.30. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00 Po niej adoracja ze śpiewem z towarzyszeniem zespołu „Pia manus”. Skrutacja Pisma Świętego od 23 do 24. Potem dalszy ciąg adoracji.
I sobota. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy o 7.00. Odwiedziny chorych według ustaleń księży z chorymi.
I niedziela miesiąca. Po Mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna. Przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Msza za tę rozgłośnię oraz za ofiarodawców jest w drugi poniedziałek miesiąca o 18.00
Młodzież z klas ósmych (i starszą), która pragnie przygotować się do bierzmowania, prosimy o pobieranie formularza i składanie w kancelarii lub zakrystii.
Dziś o 11.30 Msza Św. Prymicyjna ks. Mateusza Kowalskiego, który odbywał u nas roczne praktyki. Po Eucharystii błogosławieństwo prymicyjne i agapa.
Błogosławieństwo pojazdów na wakacje dziś po Mszy św.
Dziś zbiórka ofiar do puszek na wsparcie diecezjalnej placówki misyjnej w Sierra Leone.
Zachęcamy do udziału w peregrynacji relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i jej rodziców, św. Zelii i Ludwika Martin. 18 lipca w godz. 9.00-15.00 relikwie będą w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Markach. Szczegóły na stronie www.relikwieteresy.pl
W przychodni Panda Med. w Zielonce przy ul Kolejowej 5B odbędą się 10 lipca płatne specjalistyczne badania. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Dla pielgrzymów i nie tylko jest propozycja specjalistycznych wkładek do butów. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
Zachęcamy do pielgrzymowania pieszego z naszą diecezją na Jasną Górę:
– 5 sierpnia wychodzi Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (z ul. Ostrobramskiej)
– 16 sierpnia Praska Pielgrzymka Piesza (Pomocników Matki Kościoła), którą prowadzi ks. Rafał Goliński (z konkatedry na Kamionku).
Ks. Jarek Gawroński zaprasza do pielgrzymowania w prowadzonej przez niego grupie diecezjalnej biało-złoto-fioletowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitarnej, (wychodzi 5 sierpnia z kościoła akademickiego św. Anny).
Pątników, którzy nie dysponują 10 dniami, zachęcamy do udziału w krótkiej pielgrzymce z Warszawy do Domu św. Faustyny w Ostrówku (25.-26.07).
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Jarosław Seweryn Kołek , kaw. i Karolina Sztopka, panna, oboje z par. tut. Zap. I; Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o
tym w kancelarii.
