12 Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2026
- Dziś zbiórka ofiar do puszek parafialną Caritas. Za tydzień zbiórka na wsparcie diecezjalnej placówki misyjnej w Sierra Leone.
- Bielanki wraz z rodzicami i s. Weroniką zapraszają dziś do kawiarenki w altankach po mszach o 10.00, 11.30 i 13.00.
- Dziś o 12.45 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w auli, a po Mszy św. o 13.00 wymiana tajemnic Żywego Różańca Rodziców także w auli.
- Decyzją Ks. Biskupa Romualda po 5 latach posługi w Zielonce ks. Rafał Goliński został mianowany proboszczem parafii Świętego Michała Archanioła w Warszawie-Grodzisku. Pożegnanie ks. Rafała będzie w niedzielę 05.07. Ks. Marcin Wojtczak od 26.08 będzie wikariuszem parafii Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Warszawie na Grochowie (pożegnanie 23.08). Jednocześnie do naszej parafii będzie skierowany ks. Przemysław Misior. Wypraszajmy dla księży wiele Bożych Łask na nowych placówkach.
- Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie Jerycha Różańcowego.
- 23 czerwca w Dzień Ojca przypada 21 rocznica święceń biskupich ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwach.
- 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
- Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie 25.06 o 19.00 w auli.
- Młodzież z klas ósmych (i starszą), która pragnie przygotować się do bierzmowania, prosimy o pobieranie formularza i składanie do 25.06 w kancelarii lub zakrystii.
- Msza na zakończenie roku szkolnego w piątek 26.06 o 8.00. Zapraszamy!
- W przyszłą niedzielę 28.06. o 11.30 Msza Św. Prymicyjna ks. Mateusza Kowalskiego, który odbywał u nas roczne praktyki. Po Eucharystii agapa.
- Błogosławieństwo pojazdów na wakacje za tydzień po każdej Mszy św.
- Porządek wakacyjny mszy świętych rozpocznie się w niedzielę 28.06.W niedziele nie będzie Mszy o 13.00, Msza zbiorowa będzie o 11.30, a Msza wieczorna o 19.00. Pozostałe godziny bez zmian. W dni powszednie Msze tylko o 7.00 i 18.00.
- Kancelaria będzie czynna od 29.06 do końca sierpnia w poniedziałki, środy i soboty tylko od 8.30 do 10.00, a we wtorki i czwartki tylko od 16.00 do 17.30.
- Zachęcamy do pielgrzymowania pieszego z naszą diecezją na Jasną Górę:
– 5 sierpnia wychodzi Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (z ul. Ostrobramskiej)
– 16 sierpnia Praska Pielgrzymka Piesza (Pomocników Matki Kościoła), którą prowadzi ks. Rafał Goliński (z konkatedry na Kamionku).
-Ks. Jarek Gawroński zaprasza do pielgrzymowania w prowadzonej przez niego grupie diecezjalnej biało-złoto-fioletowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitarnej, (wychodzi 5 sierpnia z kościoła akademickiego św. Anny). Pątników, którzy nie dysponują 10 dniami, zachęcamy do udziału w krótkiej pielgrzymce z Warszawy do Domu św. Faustyny w Ostrówku (25.-26.07). Zapraszamy także na pielgrzymkę pieszą z Łomianek do Gietrzwałdu (28.06-04.07). Szczegóły na plakatach, ulotkach, stronie diecezji i w prasie katolickiej.
- Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Tomasz Durko, kaw. z par. Św. Izydora w Markach i Weronika Borczuch, panna z par. tut. Zap. II; Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.
