20 Niedziela Zwykła (17 sierpnia 2025)
Dziękujemy ks. Pawłowi Rossie za obecność i wygłoszone Słowo Boże. Po zakończonej Eucharystii ks. Paweł będzie zbierał ofiary do puszek na wsparcie rodzin z Domowego Kościoła na Ukrainie.
Dziś wypadają imieniny ks. bpa Jacka Grzybowskiego. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
Trwają prace remontowe w kościele. Prosimy o odbieranie pamiątkowych medali – cegiełek wszystkich, którzy składali ofiary na konto parafialne. Wszystkim dobrodziejom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać za waszą hojność.
Rozpoczął się sierpień – czas wspominania narodowych walk i zwycięstw pod sztandarem Maryi a także czas szczególnej modlitwy pielgrzymów zdążających na Jasną Górę Zwycięstwa. Możemy w tym miesiącu podjąć odpowiedzialność za trzeźwość naszego Narodu na kilka sposobów:
Deklaracje trzeźwości wyłożone są na stolikach z prasą. Wypełnione, prosimy składać na tacę lub w zakrystii i kancelarii.
Zapraszamy w sobotę 30.08 o 19:00 na „Pochodnię Gedeona” – modlitwę w intencji osób uzależnionych i ich rodzin
W nasze parafii powstaje zamknięta grupa terapeutyczna Dorosłych Dzieci Alkoholików. Spotkanie zawiązujące grupę DDA odbędzie się za tydzień 24.08 o 19 w bibliotece.
Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę z ks. Mieczysławem wyruszy 25.08
o godz. 5:00 z parkingu przy pomniku św. Jana Pawła II. Osoby, które nie podały wymaganych danych, utraciły swoje miejsca.
Zbliża się parafialny odpust, który będziemy obchodzić we wtorek 26.08. Po głównej Mszy o 18:00 będzie agapa. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii, kto i co przyniesie na wspólną agapę. Od dziś, codziennie po Mszy wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej. Liturgia Pokutna przed odpustem będzie w piątek 22.08 o 19.30.
W imieniu ks. Bpa Romualda Kamińskiego zapraszamy na Diecezjalne Dożynki w Nd 31.08 o 14:00 do parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.
Zapraszamy do rodzinnych przygotowań do Wczesnej Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej dzieci, które wyrażają pragnienie przyjęcia Pana Jezusa mimo młodego wieku. Spotkania rozpoczniemy z początkiem września. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły w zakrystii i na tablicach ogłoszeń.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny. W naszym sklepiku parafialnym jest również do nabycia biografia papieża Leona XVI
Zapraszamy do zakrystii osobę, która zamawiała intencję Mszy wieczornej 31.08, w celu potwierdzenia godziny.
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Andrzej Marek Paradowski, kaw. z par. tut. i Wiktoria Kultys, panna z par. św. Trójcy w Ząbkach. Zap. II
Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.
