XIV Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

14 Niedziela Zwykła – 7 lipca 2024

  1. Dziś I niedziela miesiąca. Procesja eucharystyczna po mszy o 10.00. Po Mszach zbiórka do puszek na Radio Maryja.
  2. Przypominamy, ze od zakończenia roku szkolnego obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św., który potrwa do końca sierpnia. W niedziele nie ma mszy o 13.00, a msza wieczorna o 19.00. W tygodniu msze o 7.00 i 18.00.
  3. Kancelaria jest czynna według następującego porządku: pon., śr. i sob. tylko rano od 8.30 do 10.00; wtorek i wyjątkowo w tym tygodniu w piątek (zamiast czwartku) tylko po południu od 16.00-17.30. W sprawach pilnych należy dzwonić na telefon dyżurny.
  4. W sobotę 13.07 po Mszy o 18.00 procesja fatimska.
  5. W niedzielę 14 lipca będą kwestować w naszej parafii katechiści małżonkowie, którzy razem z dziećmi są na misji ad gentes w Winnicy na Ukrainie od kilkunastu lat. Podziela się z nami swoim misyjnym doświadczeniem a my będziemy mogli ich wesprzeć materialnie. Zbiórka na Caritas parafialną będzie 21 lipca.
  6. Za tydzień po mszy o 10.00 wymiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. Koło przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w przyszłą niedzielę -14 lipca. Informacje na tablicy ogłoszeń.
  8. Zachęcamy do pielgrzymowania pieszego z naszą diecezją. Na Jasną Górę wyruszają dwie pielgrzymki piesze: 5 sierpnia Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza, a 16 sierpnia Praska Pielgrzymka Piesza (Pomocników Matki Kościoła), którą prowadzi ks. Rafał Goliński. Pątników, którzy nie dysponują 10 dniami, zachęcamy do udziału w krótkiej pielgrzymce z Warszawy do Domu św. Faustyny w Ostrówku (27.-28.07). Szczegóły o pielgrzymkach można znaleźć na stronie diecezji: www.diecezja.waw.pl i w prasie katolickiej.
  9. Zachęcamy do lektury tygodników Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  Bartłomiej Chmielewski, kaw. z par. wojskowej Najśw. Maryi Panny w Warszawie i Marta Piórkowska, panna, z par. tut., Zap. II

  Szymon Pszczółkowski, kaw. z par. Podwyższenia Krzyża Św. w Dąbrówce i Debora Dominiak, panna z par. tut.. Zap. II

  Marcin Jakub Samulak, kaw. z par. tut. i Monika Kryńska, panna  z par. św. Jerzego w Zielonce, Zap. I

  Bartosz Iwański, kaw. z par. tut. i Kinga Majsterek, panna  z par. Narodzenia Pańskiego w Jasienicy, Zap. I