12 Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

12 Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2024

Dziś 19 rocznica święceń biskupich ordynariusza, ks. Bpa Romualda Kamińskiego.
W naszej parafii witamy ks. Mieczysława Stefaniuka, który w tym tygodniu zakończył posługę kapelana u sióstr dominikanek i zamieszkał na plebanii naszej parafii. Ks. Mieczysław będzie pomagał u nas w posłudze duszpasterskiej. Życzymy dobrego pobytu i wielu łask.
Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy wieczornej.
W zeszłym tygodniu odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spośród zgłoszonych kandydatów najwięcej głosów otrzymali: Aneta Dudzik, Szymon Wolf, Katarzyna Kozakowska, Piotr Jamski, Anna Żuk. Szczegółowe informacje na temat głosowania w tablicy informacyjnej. Zwycięzcom gratulujemy. Pierwsze spotkanie nowej rady odbędzie się po wakacjach.
Dziś przypada dzień ojca. Pamiętajmy o modlitwie za naszych ojców.
Poświęcenie pojazdów na wakacje dziś po każdej Mszy św.
Wymiana tajemnic dla Różańca Rodziców modlących się za dzieci oraz dzieci i młodzieży dziś po Mszy o 11.30 w auli.
Rozpoczęliśmy porządek wakacyjny Mszy św., który potrwa do końca sierpnia. W dni powszednie Msze tylko o 7.00 i 18.00 a w niedziele nie ma Mszy o 13.00. Msza zbiorowa jest o 11.30. zaś Msza wieczorna o 19.00. Pozostałe godziny nie zmieniają się.
Kancelaria w wakacje jest czynna według następującego porządku: pon., śr. i sob. tylko od 8.30 do 10.00; wt. i czw. tylko od 16.00-17.30. W sprawach pilnych należy dzwonić na telefon dyżurny.
Mamy wolne intencje w tym tygodniu.
24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a 29 czerwca – Śś. Piotra i Pawła. Msze jak w dzień powszedni. W sobotę taca jest przeznaczona na Bazylikę św. Piotra i działalność Stolicy Apostolskiej.
Prasa katolicka (Idziemy, Niedziela, Ecclesia)
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Mateusz Krzysztof Stopka, kaw. z par tut. i Weronika Beata Białek, panna z par. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu, Zap. II
Damian Tarnowski, stanu wolnego i Sylwia Tarnowska, stanu wolnego, oboje z par. tut., Zap II
Łukasz Arkadiusz Mazurek, kaw. i Milena Wołkowicz, panna, oboje z par. tut. Zap II
Karol Kazanowski, kaw. z par. tut i Wiktoria Mościcka, panna z par. MB Królowej Polskich Męczenników Zap I