Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

11 Niedziela Zwykła – 16 czerwca 2024

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszy wieczornej.
Dziś odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. Imiona i nazwiska oraz fotografie kandydatów a także lista osób należących do komisji wyborczych wywieszone są w tablicy informacyjnej. Głosować mogą tylko pełnoletni parafianie. Przy wejściu do kościoła na stolikach przedstawiciele komisji wyborczej przygotowali karty do głosowania oraz urny. W razie wątpliwości – służą pomocą. Po Mszy należy pobrać kartę i zaznaczyć na niej „x” przy nazwisku jednego kandydata, a następnie kartę złożyć do urny. Osoby nie mające szansy samodzielnie przybyć na głosowanie mogą oddać głos korespondencyjnie. Szczegóły o tej formie głosowania u przedstawicieli komisji wyborczych. 5 osób z największym poparciem wejdzie do rady. W skład rady wejdą również osoby z urzędu oraz z nominacji proboszcza w odpowiednich proporcjach.
Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dziś o 12.45 w auli.
Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, zapraszamy do udziału w spotkaniu połączonym z grillem w ogrodach parafialnych. Odbędzie się w niedzielę 16.06 o godzinie 19.00
Spotkanie Apostolatu Maryjnego za dziś (16.06) o 19.00 w domu św. Józefa.
Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek 21.06 o godz. 8.00. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do dziękczynienia za czas nauki.
Poświęcenie pojazdów na wakacje będzie w niedzielę 23 czerwca.
Wymiana tajemnic dla Różańca Rodziców modlących się za dzieci za tydzień 23.06 po Mszy o 11.30 w auli.
Porządek wakacyjny Mszy św. rozpocznie się w sobotę 22 czerwca i potrwa do końca sierpnia. W dni powszednie są dwie msze o 7.00 i 18.00 a w niedziele nie ma mszy o 13.00. Msza zbiorowa jest o 11.30. a msza wieczorna o 19.00. Pozostałe godziny nie zmieniają się.
W Praskiej Pielgrzymce Pieszej potrzebna jest pomoc w służbach medycznych. Osoby mogące się włączyć w takie wsparcie i posiadające kwalifikacje (pielęgniarka, ratownik medyczny) proszone są o kontakt z księdzem Rafałem.
Prasa katolicka (Idziemy, Niedziela, Ecclesia)
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Mateusz Krzysztof Stopka, kaw. z par tut. i Weronika Beata Białek, panna z par. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu, Zap. I
Damian Tarnowski, stanu wolnego i Sylwia Tarnowska, stanu wolnego, oboje z par. tut., Zap I
Łukasz Arkadiusz Mazurek, kaw. i Milena Wołkowicz, panna, oboje z par. tut. Zap I