Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Wszystkie Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024    

 1. Na początku pragniemy złożyć serdeczne podziękowania i gratulacje:- służbie liturgicznej za piękną posługę w czasie Triduum Paschalnego i pomoc w dekoracji grobu Pańskiego. Grupie pań za piękną dekorację kwiatową oraz wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty, szczególnie firmie Lumen za ofiarowane kwiaty, Scholi Canticum Novum za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem – Strażakom, Harcerzom i panom z Kościelnej Służby Porządkowej za wartę przy grobie Pańskim, Zespołowi charytatywnemu za przeprowadzenie akcji rozdawania paczek świątecznych oraz wszystkim, którzy tak hojnie składali dary żywnościowe dla ubogich. Braciom ze wspólnot Drogi Neokatechumenalnej za pomoc techniczną przy dekoracjach. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 2. W poniedziałek Msze tak jak w niedzielę. Taca będzie przeznaczona na KUL. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
 3. Msza z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do Komunii Św. ze szkoły nr.1 i 2 będzie we wtorek o 19.00. Dla szkoły nr. 4 taka msza będzie w przyszłym tygodniu we czwartek 11 kwietnia o 19.00
 4. Msza o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii we czwartek o 18.00
 5. Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 6.15 rano i od 16.30 po południu. Odwiedziny chorych bez zmian. Rozpoczęcie adoracji nocnej Mszą Św. o 21.00 po Mszy radosna modlitwa uwielbienia z towarzyszeniem zespołu muzycznego. Od 23.00 do 24.00 skrutacja Pisma Św.
 6. Pierwsza sobota. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy o 7.15.
 7. Spotkanie wielkanocne i wymiana tajemnic dla róży młodzieżowej 6.04 w sobotę o 16.30 w domu św. Józefa.
 8. W niedzielę za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. O 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, odmówimy Koronkę. Uczestnicząc w tej modlitwie można zyskać odpust zupełny. Ponadto można zyskać taki odpust w tym dniu odmawiając przed Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz, Wierzę i wezwanie: Jezu miłosierny, ufam Tobie. Taca w tym dniu jest przeznaczona na dzieła charytatywne w naszej diecezji. Nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawiamy po Mszy wieczornej.
 9. Spotkanie wielkanocne dla Ruchu Szensztaciego (małżeństw, matek i osób przyjmujących kapliczki) w niedzielę 7.04 o 17.00 w auli.
 10. Dzieci przystępujące do I Komunii Św. pielgrzymują na Jasną Górę w niedzielę 21 kwietnia. Wyjazd o 14.30, nocleg na Halach przy Jasnej Górze. Powrót w poniedziałek ok.19.00. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Zapraszamy szczególnie dzieci z poprzednich lat, kiedy nie mogliśmy organizować pielgrzymki oraz wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 11. Osoby modlące się za kapłanów w ramach apostolatu Margaretka oraz Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego zapraszamy na Mszę Świętą w intencji dziękczynnej za modlących się i o błogosławieństwo dla kapłanów objętych modlitwą, we czwartek 4 kwietnia o 18.00. Po Mszy uroczyste spotkanie w Auli.
 12. W poniedziałek 8 kwietnia obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z racji Wielkiego Tygodnia. Na Mszy wieczornej chętni będą składać uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Materiały informacyjne będą na stolikach z prasą od wtorku.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Michał Jakubowski, kaw i Anna Beata Wardak, panna. Oboje z par tut. Zap. II.

Mikołaj Opaliński, kaw. z par. Nawrócenia Św. Pawła w warszawie i Barbara Koc, panna z naszej parafii. Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.