Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
Wszystkie Ogłoszenia

                                            Niedziela Palmowa Męki Pańskiej –24 marca 2024

 1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o 17.15 z procesją Eucharystyczną.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczęła Wielki Tydzień – najważniejszy czas w ciągu roku. Wielki Czwartek. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10. 00 kapłani naszej diecezji gromadzą się w katedrze na Mszy Krzyżma, w czasie której poświęca się oleje służące do namaszczania chorych oraz przy udzielaniu sakramentów a kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia złożone w dniu święceń. Łączmy się z nimi duchowo wspomagając ich swoją modlitwą. O 16.30 będzie w kościele Różaniec za kapłanów. W tym dniu tabernakulum jest puste, nie ma adoracji, czekamy na Eucharystię wieczorną.  Msza Wieczerzy Pańskiej z Komunią Świętą pod dwiema postaciami, będzie o godz. 19.00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 24.00

Wieki Piątek.  W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa i pościmy /post ścisły – jeden posiłek do syta/. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia

Jutrznia o 7.30; Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15.00 dla dzieci oraz o 19.00. Podczas adoracji krzyża zbieramy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii będzie całonocna adoracja Pana Jezusa w grobie. Jest to adoracja w milczeniu. W zakrystii jest lista osób dyżurujących w poszczególne godziny nocne. Prosimy o wpisywanie się, aby adoracja mogła się odbyć.

Wielka Sobota. Jutrznia o 7.30; Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.30 do 15.30 co pół godziny lub częściej, jeśli będzie taka potrzeba. Tak planujmy zajęcia, aby w tym dniu poświęcić dłuższy czas na adorację Jezusa przy grobie Pańskim ofiarowując modlitwę za najbardziej potrzebujących miłosierdzia.

Wigilia Paschalna – o godz. 19.00 /przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych/.   Rezurekcja w niedzielę o 6.00.  Następna Msza o godz. 10.00.

 1. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi. W wielkim tygodniu spowiadamy do środy włącznie. W Triduum Paschalne nie spowiadamy. Liturgia pokutna przed świętami będzie we środę 27 marca o 19.30. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 2. W poniedziałek i wtorek odwiedzamy chorych, do których nie przychodzimy w pierwsze piątki i soboty. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Zadbajmy o sakramenty dla chorych.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólną modlitwę – adorację Krzyża w Wielki Wtorek po mszy wieczornej.
 4. Osoby modlące się za kapłanów w ramach apostolatu Margaretka oraz Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego zapraszamy na mszę Świętą w intencji dziękczynnej za modlących się i o błogosławieństwo dla kapłanów objętych modlitwą, we czwartek 4 kwietnia o 18.00. Po Mszy uroczyste spotkanie w Auli.
 5. Zapraszamy chętne panie do przygotowania dekoracji kwiatowych na Wielkanoc. Cały kościół udekorowany pięknymi kompozycjami kwiatowymi, jak nigdy w ciągu roku, jest znakiem szczególnej radości ze zmartwychwstania Chrystusa i czci dla Niego. Osoby chętne do pomocy prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii.
 6. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna do środy włącznie tylko po południu. W czasie Triduum i w święta kancelaria nieczynna.
 7. Dzieci przystępujące do I Komunii Św. pielgrzymują na Jasną Górę w niedziele 14 i 21 kwietnia. Powrót w poniedziałek ok.19.00. Są jeszcze wolne miejsca w autokarach. Zapraszamy szczególnie dzieci z poprzednich lat, kiedy nie mogliśmy organizować pielgrzymki oraz wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 8. W naszym parafialnym sklepiku są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny, karty świąteczne i ciekawe książeczki do kolorowania dla dzieci.
 9. Dziś przed kościołem młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza palemki wielkanocne. Dochód jest przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji młodzieży oazowej.
 10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Michał Jakubowski, kaw i Anna Beata Wardak, panna. Oboje z par tut. Zap. I.

Mikołaj Opaliński, kaw. z par. Nawrócenia Św. Pawła w warszawie i Barbara Koc, panna z naszej parafii. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.