II Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 

 1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.15 i od 16.30. Msza dla dzieci o 17.00, po niej Droga Krzyżowa. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00.Bezpośrednio po Mszy adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie ze śpiewami z towarzyszeniem zespołu muzycznego. Skrutacja Pisma Świętego od 23 do 24. Pierwsza sobota. Nabożeństwo do Niepokalanego Seca NMP po Mszy o 7.15. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę bez zmian. Procesja Eucharystyczna w niedzielę za tydzień będzie na Gorzkich Żalach.
 2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na prowadzoną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie we wtorek po Mszy wieczornej w kościele.
 3. Droga krzyżowa w piątki o18.40 dla dorosłych oraz o 19.30 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele o 17.15
 4. Rozpoczął się kurs przedmałżeński. Spotkania będą w poniedziałki o 20.00 w domu Św. Józefa.
 5. W naszej parafii organizujemy Różę Różańcową dla osób chorych. Modlący się w takiej grupie będą odwiedzani przez zelatora w domu. Osoby chore i w podeszłym wieku oraz chętnych do pomocy przy grupie prosimy o zgłoszenie do ks. Rafała.
 6. Wymiana tajemnic dla Różańca młodzieży i dzieci za tydzień 03.03 po Mszy o 11.30 w auli.
 7. Rafał przygotowuje spektakl o Bł. Rodzinie Ulmów. Młodzież chętną do udziału w przedstawieniu prosimy o kontakt z ks. Rafałem.
 8. Spotkanie przedstawicieli wszystkich wspólnot i zespołów parafialnych będzie w poniedziałek 11 marca. W programie ważne sprawy bieżące i przygotowanie czekających nas uroczystości parafialnych.
 9. W naszej parafii trzy razy w ciągu dnia jest odmawiany różaniec. O 8.00, o15.10 za kapłanów oraz o 17.15. Do różańca dodajemy litanię do Św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny. Włączajmy się w tę modlitwę w miarę możliwości i wypraszajmy Boże miłosierdzie dla naszej Ojczyzny.
 10. Spotkanie Apostolatu Maryjnego za tydzień 25.02 o 19.00 w domu św. Józefa.
 11. OKiS i nasza parafia serdecznie zaprasza na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru Mus Arietes. W programie utwory z różnych miejsc i epok – z okresu renesansu, przez klasyków wiedeńskich po dzieła późno-romantyczne i współczesne. Koncert odbędzie się dziś /25 lutego/ o godz. 19.00 w naszym kościele. Wstęp wolny.
 12. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na dzieło misyjne Ad gentes.
 13. W naszym kościele były kręcone niektóre sceny do filmu „Powołany 2”. Z myślą o naszej parafii jest organizowany przedpremierowy pokaz tego filmu w kinie Helios w Wołominie dziś /25 lutego/ o godz. 17.00. Bilety do nabycia w kasie kina.
 14. Prasa katolicka (Idziemy, Niedziela, Ecclesia)

 

Wielebni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego, umiłowani Siostry i Bracia,

bieżąca sytuacja i atmosfera debaty o wielu istotnych kwestiach dotyczących naszej Ojczyzny budzi wiele niepokoju. W wielu środowiskach zaobserwować można brak wyraźnego porozumienia i konstruktywnego dialogu. W Psalmie 34 czytamy: Szukaj pokoju i dąż do niego. W związku z tym, każdy z nas, niezależnie od stanu czy powołania wezwany jest do szukania dróg pojednania, które nie mogą jednocześnie być zgodą na zło czy kompromis uderzający w godność każdego człowieka.

Mając na uwadze troskę o każdego człowieka, a także o dobro Kościoła i naszej Ojczyzny proszę, aby na terenie całej naszej Diecezji różańcowa intencja parafialna, zarówno dla Kół Żywego Różańca, jak i do modlitwy indywidualnej była następująca:

„Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby Maryja, Królowa Pokoju wprowadziła do naszych rodzin i środowisk pojednanie i wzajemne poszanowanie. Niech ma w swojej opiece Polki i Polaków, aby umieli w zgodzie budować przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny.”

 1. + Romuald Kamiński
  Biskup Warszawsko-Praski