IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023

1. Dziękujemy bardzo wszystkim wolontariuszom dorosłym i młodzieży za zaangażowanie w przygotowaniu śniadań dla dzieci po Roratach. Dziękujemy również młodzieży za pomoc w dekoracji świątyni.
  2. Dziś Wigilia. Nie ma Mszy wieczornej chociaż jest to niedziela. Pasterka o 24.00 Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia
  3. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwsza Msza o 8.45 Następne jak w niedzielę.
  4. We wtorek Święto Św. Szczepana Diakona i Męczennika. Msze jak w niedziele. Taca w tym dniu przeznaczona jest na budowę nowych świątyń w diecezji.
  5. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny. Zachęcamy małżonków do odnowienia w tym dniu ślubowań małżeńskich. Będzie taka możliwość połączona z błogosławieństwem małżonków na każdej mszy. Po mszy wieczornej nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie starego roku.
  6. W tym roku nasza parafia planuje wrócić do formuły kolędników misyjnych – po Świętach dzieci, przebrane w stroje jasełkowe, w grupach będą odwiedzać domy w parafii, śpiewać kolędy, ofiary na misje oraz zbierać słodycze. Kto z zespołów parafialnych lub parafian pragnąłby zorganizować taką grupę proszony jest o kontakt z ks. Rafałem. W grupie zawsze powinna być do opieki jedna osoba dorosła.
  7. Nasza parafia we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sportu i wolontariuszami ze szkół z terenu naszej parafii organizuje kolejny raz Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2023 r. Ramowy plan wydarzenia:

13 – Eucharystia w kościele

14 – zawiązanie Orszaku: Anioł Pański, przedstawienie Trzech Królów i ich okrzyków, wymarsz za Gwiazdą kolędników misyjnych, aniołów, pastuszków, Orszaku Kacpra, Orszaku Melchiora, Orszaku Baltazara

Ok. 15 – Pokłon Trzech Króli na sali widowiskowej OKiS, Kolędnicy Misyjni, a przy wyjściu zbiórka o puszek. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na misje oraz w części na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Dla każdego uczestnika orszaku została przygotowana korona oraz peleryna w danym kolorze, która będzie rozprowadzana przez wolontariuszy w dniu orszaku po każdej Mszy Świętej. Koszt: min. 20 zł. za pelerynę. Każdy z Orszaków tworzą rodzice ze swoimi dziećmi:

Czerwony Orszak Kacpra – europejski – Szkoła Podstawowa nr 1 oraz pozostali parafianie

Zielony Orszak Melchiora – azjatycki – Szkoła Podstawowa nr 2

Niebieski Orszak Baltazara – afrykański – Szkoła Podstawowa nr 4

Społeczność przedszkoli z terenu naszej parafii również zachęcamy do dołączenia: Dziewczynki mogą przebrać się za aniołów, a chłopcy za pastuszków

W związku z tym wydarzeniem prosimy ojców o dołączenie do Straży Orszaku. Odprawa strażników orszakowych oraz wszystkich statystów zaangażowanych w te uliczne jasełka odbędzie się 4 stycznia 2024 r. o 20:00 w sali widowiskowej OKiS.

1. Podliczyliśmy głosy w sprawie godziny nabożeństw majowych. 2/3 głosów było za terminem po Mszy wieczornej. Zatem majowe będą tak jak czerwcowe po mszy wieczornej o 18.45.
  2. 30 grudnia, od godz. 15.00, ulicami Marecką i Nadrzeczną przejdą kolędnicy misyjni, którzy będą kwestować na pomoc dzieciom z Kolumbii. Prosimy o życzliwe przyjęcie kolędujących dzieci.
  3. Wizyta duszpasterska w przyszłym tygodniu

Wtorek 2 stycznia Ossowska nieparzyste od 1 do 47d od krańców;

parzyste od 2 do 52 d  od krańców

Środa 3 stycznia Turowska, Korczaka, Bartnika i Szymańskiego

Czwartek 4 stycznia Januszewicza od krańców, Zielone Łąki i od 19.00 Orwida

1. Zapraszamy wszystkie grupy i zespoły parafialne na wspólne kolędowanie w sobotę 13 stycznia o 19.00 w Auli