II Niedziela Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

                           

                            II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023

 1. Dziękujemy za wpłacane na parafialne konto ofiary przeznaczone na bieżące inwestycje. Dziękujemy również firmie Paradowskich za adwentowy wieniec.
 2. Zapraszamy dzieci na Roraty. Po Mszy od poniedziałku do piątku śniadanie w auli. Można jeszcze zgłaszać się do pomocy w przygotowaniu śniadań dla dzieci. Lista jest w zakrystii.
 3. Zapraszamy udziału w Jutrzni dolnym kościele od poniedziałku do piątku o 5.30
 4. W tym tygodniu Pan Robert, nasz organista, z żoną Agnieszką, będą roznosić poświęcone opłatki w domach na Osiedlu Wolności i przy ul. Przemysłowej,
 5. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Poniedziałek 11 grudnia – Mostowa, Dziennikarska, Słowackiego, Rencistów

Wtorek 12 grudnia – Jagiellońska, Inżynierska

Środa 13 grudnia – Różana, Piastowska, Krasińskiego.

Czwartek 14 grudnia – Prusa. Polna, Ogrodowa.

Piątek 15 grudnia – Marecka od krańców, Mała, Pogonowskiego.

Sobota 16 grudnia – Mazowiecka od krańców, Zaułek, Jagiełłowicza i od 10.00 cicha i Kwiatowa.                             Dalszy ciąg odwiedzin będzie w styczniu.

Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z inwestycjami, o których można przeczytać w liście ks. Proboszcza. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. Odwiedziny rozpoczynamy od najniższych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się.  Każdy tydzień odwiedzin jest podsumowany modlitwą w intencji odwiedzonych rodzin w sobotę o 18.00. Jest to dodatkowa intencja. Zapraszamy.

 1. Spotkanie przedstawicieli wszystkich grup i zespołów parafialnych będzie we czwartek 14 grudnia o 19.00 w auli. Na spotkaniu ustalimy porządek czuwania przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów, które będzie 15 i 16 maja 2024 roku.
 2. Przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas. Dziękujemy za dary żywnościowe składane do koszy przy ołtarzu bł. Męczenników Podlaskich.
 3. W naszym sklepiku są świece caritasu i karty świąteczne oraz kolorowanki dla dzieci o tematyce Bożonarodzeniowej.
 4. Zachęcamy do udziału w akcji Wirtualna Choinka organizowanej przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji! W ramach Wirtualnej Choinki można zrobić prezent potrzebującym osobom w różnym wieku i ciężkiej sytuacji życiowej oraz wesprzeć zbiórkę na opał dla tych, którzy zmagają się z zimą. Szczegóły na plakacie, stronie pli u ks. Jarka. Wczoraj młodzież z księżmi pakowała węgiel do worków. Zapakowali 100 ton. Zapłacone jest za ok.30 tn.
 5. Rodziny naszej parafii serdecznie zapraszamy na Rodzinne Rekolekcje, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych od 14 do 20 stycznia. Koszt 100 zł od osoby za dobę. Szczegóły w zakrystii u ks. Marcina.
 6. Chętne małżeństwa zapraszamy na spotkanie drugiej grupy małżeństw z Ruchu Szensztackiego, które odbędzie się 16 grudnia o godz 17.00 w domu św Józefa

 

 1. Dziś wieczorem o 19.00 rozpoczynają się rekolekcje dla nowej grupy kandydatów do bierzmowania. Rekolekcje potrwają do środy.
 2. Zapraszamy do udziału w sztuce przygotowanej przez kleryków w naszym seminarium. Wyjeżdżamy z parafii  w niedzielę 17.12 o  godz 17.15. Planowany powrót ok. 20.00.

Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii, aby było wiadomo, czy zbierze się grupa na przejazd wspólnym transportem. Koszt – 30 złotych. Szczegółowe informacje u ks. Rafała.

 1. Zapraszamy do pomocy w dekoracji świątyni na Boże Narodzenie w najbliższą sobotę od 9 rano