I Niedziela Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

                           

                                             I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023

 1. Porządek rekolekcji Adwentowych.

W poniedziałek i środę /4 i 6 grudnia/ Msze Święte o 6.30 /Roraty/  8.00; 10.00; 18.00 i 20.00.

We wtorek 5 grudnia Msza Święta tylko o 6.30.  Potem Liturgie Pokutne o 8.00; 10.00; 16.00; 18.00 i 20.00 z możliwością Komunii Świętej. Nauki rekolekcyjne będą na liturgiach pokutnych.

Taca we środę będzie dla księdza rekolekcjonisty, na potrzeby duszpasterstwa studentów w diecezjalnym centrum „Arka” na Grochowie w Warszawie.

 1. Zapraszamy dzieci na Roraty od poniedziałku. Po Roratach śniadanie w auli. Można jeszcze zgłaszać się do pomocy w przygotowaniu śniadań dla dzieci. Lista jest w zakrystii.
 2. Zapraszamy udziału w Jutrzni dolnym kościele we czwartek i piątek o 5.30
 3. W tym tygodniu we czwartek i sobotę Pan Robert, nasz organista, z żoną Agnieszką, będą roznosić poświęcone opłatki w domach na Osiedlu Wolności i przy ul. Przemysłowej, Opłatki są wykonane przez Siostry Sakramentki, które mają swój klasztor klauzurowy na rynku Nowego Miasta w Warszawie. Siostry poświęcają się modlitwie za Kościół i świat. Biorąc od nich opłatki wspomagamy je materialnie. Do opłatków są dołączone życzenia świąteczne od księży oraz list ks. Proboszcza dotyczący duchowych i materialnych spraw naszej parafii. Część ofiar składanych przy tej okazji jest przeznaczona dla pana Roberta z podziękowaniem za jego posługę w parafii.
 4. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

W przyszłym tygodniu:

Czwartek 7 grudnia – Słoneczna, Wschodnia, Północna, Południowa

Sobota 9 grudnia – Poniatowskiego, Wąska,

W przyszłym tygodniu:

Poniedziałek 11 grudnia – Mostowa, Dziennikarska, Słowackiego, Rencistów

Wtorek 12 grudnia – Jagiellońska, Inżynierska

Środa 13 grudnia – Różana, Piastowska, Krasińskiego.

Czwartek 14 grudnia – Prusa. Polna, Ogrodowa.

Piątek 15 grudnia – Marecka od krańców, Mała, Pogonowskiego.

Sobota 16 grudnia – Mazowiecka od krańców, Zaułek, Jagiełłowicza i od 10.00 cicha i Kwiatowa.

Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i Słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami i otrzymać cenny dar błogosławieństwa. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z inwestycjami, o których można przeczytać w liście ks. Proboszcza. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. Odwiedziny rozpoczynamy od najniższych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się.  Każdy tydzień odwiedzin jest podsumowany modlitwą w intencji odwiedzonych rodzin w sobotę o 18.00. Jest to dodatkowa intencja. Zapraszamy.

 1. Spotkanie przedstawicieli wszystkich grup i zespołów parafialnych będzie we czwartek 14 grudnia o 19.00 w auli. Na spotkaniu ustalimy porządek czuwania przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów, które będzie 15 i 16 maja 2024 roku.
 2. Msza o powołania kapłańskie i zakonne we czwartek o 18.00
 3. Przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja.
 4. W naszym sklepiku są świece caritasu i karty świąteczne oraz kolorowanki dla dzieci o tematyce Bożonarodzeniowej.
 5. Bielanki zapraszają dziś na kiermasz Adwentowy. Dochód przeznaczony jest na wyjazdy formacyjne bielanek.

 

 

 

 1. Zachęcamy do udziału w akcji Wirtualna Choinka organizowanej przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji! W ramach Wirtualnej Choinki można zrobić prezent potrzebującym osobom w różnym wieku i ciężkiej sytuacji życiowej oraz wesprzeć zbiórkę na opał dla tych, którzy zmagają się z zimą. Szczegóły na plakacie, stronie pli u ks. Jarka. Wczoraj młodzież z księżmi pakowała węgiel do worków. Zapakowali 100 ton. Zapłacone jest za ok.30 ton.
 2. Rodziny naszej parafii serdecznie zapraszamy na Rodzinne Rekolekcje, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych od 14 do 20 stycznia. Koszt 100 zł od osoby za dobę. Szczegóły w zakrystii u ks. Marcina.
 3. Dziękujemy za wpłacane na parafialne konto ofiary przeznaczone na bieżące inwestycje.