Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Wszystkie Ogłoszenia

                            Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

                                             34 Niedziela zwykła – 26 listopada 2023

 1. Dziś wspominamy oddanie Zielonki Chrystusowi Królowi w 2000 roku.  O 15.00 zbierzemy się na modlitwę przy krzyżu na wzgórzu przy Urzędzie Miasta upamiętniającym oddanie 23 lata temu. Przed błogosławieństwem ponowimy nasze oddanie się chrystusowi Królowi.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynają się parafialne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Paweł Cieślik i wprowadzi nas w bogactwo i piękno liturgii, abyśmy głębiej i piękniej przeżywali wspólną modlitwę. W poniedziałek i środę /4 i 6 grudnia/ Msze Święte o 6.30 /Roraty/ ; 8.00; 10.00; 18.00 i 20.00. We wtorek 5 grudnia Msza Święta tylko o 6.30. Potem Liturgie Pokutne o 8.00; 10.00; 16.00; 18.00 i 20.00 z możliwością Komunii Świętej. Taca we środę będzie dla księdza rekolekcjonisty, na potrzeby duszpasterstwa studentów w diecezjalnym centrum „Arka” na Grochowie w Warszawie.
 3. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.15 i od 16.30. Msza dla dzieci o 17.00. Nocne czuwanie rozpocznie się Mszą o 21.00. Skrutacja Pisma Świętego od 23 do 24. Proboszcz odwiedzi chorych tydzień później – 8 grudnia o zwykłej porze.
 4. Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy o 7.15. Odwiedziny chorych bez zmian.
 5. W tym tygodniu Pan Robert, nasz organista, z żoną Agnieszką, będą roznosić poświęcone opłatki w domach przy ul. Długiej, Nauczycielskiej, Przemysłowej, Wolności i przyległych. Opłatki są wykonane przez Siostry Sakramentki, które mają swój klasztor klauzurowy na rynku Nowego Miasta w Warszawie.
 6. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Poniedziałek 27 listopada – ul. Mickiewicza od krańców i Niecała.

Wtorek 28 listopada – u. Sienkiewicza od krańców.

Środa 29 listopada – ul. Zapolskiej, Leśna, Tuwima, Asnyka, Bajkowskiego i od 19.00 Janikowskiego i Kraszewskiego.

Czwartek 30 listopada – ul. Kopernika od krańców, Szkolna i od 19.00 Długosza.

W przyszłym tygodniu:

Czwartek 7 grudnia – Słoneczna, Wschodnia, Północna, Południowa

Sobota 9 grudnia – Poniatowskiego, Wąska,

Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się.  Każdy tydzień odwiedzin jest podsumowany modlitwą w intencji odwiedzonych rodzin w sobotę o 18.00. Jest to dodatkowa intencja. Zapraszamy.

 1. W naszym sklepiku są świece caritasu i karty świąteczne.
 2. Bielanki zapraszają na kiermasz Adwentowy dziś i w pierwszą niedzielę Adwentu. Dochód przeznaczony jest na wyjazdy formacyjne bielanek.
 3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 grudnia. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 4. Zachęcamy do udziału w akcji Wirtualna Choinka organizowanej przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji! W ramach Wirtualnej Choinki można zrobić prezent potrzebującym osobom w różnym wieku i ciężkiej sytuacji życiowej oraz wesprzeć zbiórkę na opał dla tych, którzy zmagają się z zimą. Szczegóły na plakacie, stronie pli u ks. Jarka.
 5. Rodziny naszej parafii serdecznie zapraszamy na Rodzinne Rekolekcje, które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych od 14 do 20 stycznia. Koszt 100 zł od osoby za dobę. Szczegóły w zakrystii u ks. Marcina.