XXXIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

 

                            33 Niedziela zwykła – 19 listopada 2023

  1. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o 10.00 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i ponowimy akt oddania Jezusowi Królowi i wspomnimy oddanie Zielonki w 2000 roku.  O 15.00 zbierzemy się na modlitwę przy krzyżu na wzgórzu przy Urzędzie Miasta upamiętniającym oddanie 23 lata temu.
  2. W sobotę 25 listopada odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży w Legionowie. W programie spotkanie z ks. Jakubem Bartczakiem i koncert zespołu NiemaGOtu. Z naszej parafii będzie się wybierać grupa. Zapisy i informacje u ks. Rafała.
  3. W tym tygodniu Pan Robert, nasz organista, z żoną Agnieszką, będą roznosić poświęcone opłatki w domach przy ul. Dziennikarskiej, Ossowskiej, Zielone Łąki, Bartnika i przyległych a następnie przy ul. Żabiej, Baśniowej, Dąbrowskiego i przyległych. Opłatki są wykonane przez Siostry Sakramentki, które mają swój klasztor klauzurowy na rynku Nowego Miasta w Warszawie. Siostry poświęcają się modlitwie za Kościół i świat. Biorąc od nich opłatki wspomagamy je materialnie. Do opłatków będą dołączone życzenia świąteczne od księży oraz list ks. Proboszcza dotyczący duchowych i materialnych spraw naszej parafii. Część ofiar składanych przy tej okazji jest przeznaczona dla pana Roberta z podziękowaniem za jego posługę w parafii.
  4. Od poniedziałku 20 listopada rozpoczynamy wizytę duszpasterską w następującym porządku:

Poniedziałek 20 listopada – ul. Kilińskiego od krańców, Kosynierów i Fredry od 17.30

Wtorek 21 listopada – Kołłątaja od krańców i Wyszyńskiego

Środa 22 listopada – Kolejowa od krańców, Skorupki od krańców od g.19.00 i Moniuszki.

Czwartek 23 listopada – Chopina i Staszica.

Piątek 24 listopada – Łukasińskiego, Literacka, Skargi od 19.00

Sobota 25 listopada – Żwirki i Wigury oraz Kochanowskiego od 10.00

W przyszłym tygodniu:

Poniedziałek 27 listopada – ul. Mickiewicza od krańców i Niecała.

Wtorek 28 listopada – u. Sienkiewicza od krańców.

Środa 29 listopada – ul. Zapolskiej, Leśna, Tuwima, Asnyka, Bajkowskiego i od 19.00 Janikowskiego i Kraszewskiego.

Czwartek 30 listopada – ul. Kopernika od krańców, Szkolna i od 19.00 Długosza.

Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i Słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami i otrzymać cenny dar błogosławieństwa. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na remont więźby dachowej na plebanii i w miarę możliwości na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00. Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się. Odwiedziny rozpoczynamy od najniższych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej. W sobotę na mszy o 18.00 będziemy się modlić w intencji rodzin odwiedzonych w danym tygodniu. Zapraszamy.

  1. W naszym sklepiku są już świece caritasu.
  2. Schola dziecięca zaprasza 25.11.2023 na warsztaty muzyczne w Łodzi z zespołem Mocni w Duchu wypełnione dźwiękami, śpiewem i modlitwą. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-15 lat KOSZT UDZIAŁU: 80 zł. Wyjazd o 6:30 z parkingu przy pomniku Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona
  3. Bielanki zapraszają na kiermasz Adwentowy w niedzielę Chrystusa Króla i w pierwszą niedzielę Adwentu. Dochód przeznaczony jest na wyjazdy formacyjne bielanek.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 2 grudnia. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.