XXXII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

 

                            32 Niedziela zwykła – 12 listopada 2023

 1. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii i w kancelarii.
 2. Za tydzień w niedzielę 19.11. będziemy gościć w naszej parafii ks. Tadeusza Smereczyńskiego, misjonarza z Kazachstanu z miasta Aktau. W parafii ma 60 dorosłych i 30 dzieci. Remontuje kościół zbudowany prowizorycznie w latach 80. Pomagają mu rodziny w misji z Chorwacji i Hiszpanii. Będziemy mogli wspomóc tę misję za tydzień.
 3. 25 listopada odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży w Legionowie. W programie spotkanie z ks. Jakubem Bartczakiem i koncert zespołu NiemaGOtu. Z naszej parafii będzie się wybierać grupa. Zapisy i informacje u ks. Rafała.
 4. Parafialny ogród jest już ogrodzony. Niestety zdarzają się już sytuacje, w których młodzi ludzie przechodzą przez ogrodzenie. Prosimy o informowanie o takich incydentach, by można było zapobiegać dewastacji nowo postawionego płotu. Regulamin korzystania z ogrodu jest dostępny przy wejściach.
 5. Przypominamy, że umieszczenie jakiegokolwiek ogłoszenia w gablocie parafialnej wymaga zgody ks. proboszcza. Plakaty i informacje umieszczone samowolnie będą usuwane.
 6. W tym tygodniu Pan Robert, nasz organista, z żoną Agnieszką, będą roznosić poświęcone opłatki w domach przy ul. Wyszyńskiego, Skorupki, Kilinskiego, Kołłątaja, Mickiewicza, Sienkiewicza, Kopernika, Chopina, Staszica, Kolejowej, Literackiej, Łukasińskiego, Poniatowskiego i przyległych. . Opłatki są wykonane przez Siostry Sakramentki, które mają swój klasztor klauzurowy na rynku Nowego Miasta w Warszawie. Siostry poświęcają się modlitwie za Kościół i świat. Biorąc od nich opłatki wspomagamy je materialnie. Do opłatków będą dołączone życzenia świąteczne od księży oraz list ks. Proboszcza dotyczący duchowych i materialnych spraw naszej parafii. Część ofiar składanych przy tej okazji jest przeznaczona dla pana Roberta z podziękowaniem za jego posługę w parafii.
 7. Od poniedziałku 20 listopada rozpoczynamy wizytę duszpasterską w następującym porządku:

Poniedziałek 20 listopada – ul. Kilińskiego od krańców, Kosynierów i Fredry od 17.30

Wtorek 21 listopada – Kołłątaja od krańców i Wyszyńskiego

Środa 22 listopada – Kolejowa od krańców, Skorupki od krańców od g.19.00 i Moniuszki.

Czwartek 23 listopada – Chopina i Staszica.

Piątek 24 listopada – Łukasińskiego, Literacka, Skargi od 19.00

Sobota 25 listopada – Żwirki i Wigury oraz Kochanowskiego od 10.00

Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i Słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami i otrzymać cenny dar błogosławieństwa. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na remont więźby dachowej na plebanii i w miarę możliwości na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków.  Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00.       Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się. Odwiedziny rozpoczynamy od najniższych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej.

 1. W naszym sklepiku są już świece caritasu.
 2. Schola dziecięca zaprasza 25.11.2023 na warsztaty muzyczne w Łodzi z zespołem Mocni w Duchu wypełnione dźwiękami, śpiewem i modlitwą. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-15 lat KOSZT UDZIAŁU: 80 zł. Wyjazd o 6:30 z parkingu przy pomniku Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona
 3. Z przykrością informujemy, że na terenie naszego miasta pojawiły się ogłoszenia odnoszące się do sposobu sprawowania kultu w Kościele. Przypominamy, że nikt nie otrzymał od parafii ani od diecezji upoważnienia do prowadzenia tego rodzaju działalności informacyjnej w zakresie liturgii w przestrzeni publicznej. Ogłoszenia te nie są podpisane w sposób pozwalający ustalić tożsamość autora informacji, ale jednocześnie podszywają się pod autorytet Kościoła. Prosimy wiernych o zgłaszanie zauważonych ogłoszeń tego rodzaju oraz o ignorowanie zawartych tam treści, gdyż w niektórych miejscach wypowiedzi są sprzeczne z dokumentami i nauczaniem Kościoła. Osoby wprowadzające zamęt i niepokój w parafii polecamy modlitwie wiernych.
 4. Stowarzyszenie „Przez Teatr” organizuje konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Szczegóły w gablocie.
 5. Od najbliższej soboty w podziemiach katedry będzie czynna ciekawa wystawa współczesnego malarstwa religijnego na temat zwiastowania. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.
 6. Marcin zaprasza na poczęstunek imieninowy dziś (12.11) o godzinie 19 w auli św. Jana Pawła II.
 7. Ofiary na tacę za tydzień będą przeznaczone na seminarium duchowne.
 8. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Caritas parafialną.