XXX Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

30 Niedziela zwykła – 29 października 2023    

 1. W poniedziałek przypada 29 rocznica konsekracji naszej świątyni. W tym dniu uroczyście podziękujemy Bogu za to święte miejsce i polecimy Jego miłosierdziu budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni, szczególnie na mszy wieczornej. W miejscach namaszczenia ścian świątyni zapłonie 12 świec, które zapalamy raz w roku w tym właśnie dniu.
 2. Zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Wszystkich Świętych we wtorek 31 października. Rozpoczniemy o godz. 17.00 różańcem u Sióstr Dominikanek, potem przejdziemy ze śpiewem do Szkoły nr 4. Tam oddamy cześć świętym, których relikwie będziemy nieśli w procesji a potem radosne świętowanie, konkursy i słodki poczęstunek. Prosimy o przynoszenie ciast i słodyczy do portierni w szkole nr 4 we wtorek po południu. Oddajmy cześć świętym a nie demonom w niebezpiecznej zabawie z obcych nam kręgów kulturowych.
 3. We środę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o 7.00;8.45; 10.00 oraz na cmentarzu o 11.30 razem z parafią Św. Jerzego z Zielonki. Po Mszy procesja za zmarłych z czytaniem wypominek. Po procesji możliwość poświęcenia nowych pomników. Mszy wieczornej w tym dniu nie ma. Od 1do 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych cierpiących w czyśćcu.
 4. We czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy wieczornej procesja za zmarłych z czytaniem wypominek jednorazowych. W modlitwie powszechnej wymieniamy już imiona zmarłych zgłoszonych w tym roku. Msza o powołania będzie o 18.00.
 5. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.15 i od 16.30. Msza dla dzieci o 17.00. O 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Skrutacja Pisma Świętego od 23.00 do 24.00 Odwiedziny chorych według ustaleń ks. proboszcza z chorymi.
 6. Pierwsza sobota. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy o 7.15. Odwiedziny chorych jak dotychczas.
 7. Pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna. Przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja.
 8. Bogactwem naszej parafii jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Warunkiem dalszego trwania adoracji jest odpowiednia liczba osób na każdą godzinę adoracji. Zdarza się, ze nie przychodzą osoby zapisane. Prosimy o wpisywanie się na listę adorujących, która jest w zakrystii. Osoby zapisane, które nie mogą przychodzić proszone są o wykreślenie się z listy, aby było wiadomo jaka jest aktualna sytuacja w danym dniu i godzinie. Od zaangażowania parafian w adorację, zależy dalsze jej trwanie.
 9. Przyjmujemy jeszcze imiona zmarłych na wypominki. Przy wypominkach jednorazowych prosimy zaznaczyć czy na cmentarzu 1 listopada po Mszy o 11.30 czy w kościele 2 listopada po Mszy wieczornej. Wypominki roczne czytamy fragment w 3 niedzielę miesiąca kwadrans przed Mszą wieczorną sprawowaną za wszystkich poleconych naszej modlitwie w wypominkach. Ponadto na Mszach codziennych w modlitwie powszechnej czytamy niewielki fragment wypominek.
 10. Zapisy do nowej grupy kandydatów do bierzmowania kończą się 30 października. Do tego czasu trzeba oddać w kancelarii wypełniony kwestionariusz kandydata w poniedziałek lub środę. Uroczyste rozpoczęcie przygotowania będzie w niedzielę 5 listopada po Mszy wieczornej. Najpierw będzie spotkanie z rodzicami kandydatów w Auli i równocześnie spotkanie kandydatów w kościele. Potem wspólna krótka liturgia rozpoczynająca czas przygotowań.
 11. Wymiana tajemnic dla Różańca Rodziców dziś o 14.00 w auli.
 12. Spotkanie Apostolatu Maryjnego dziś o 19.00 w domu św. Józefa.
 13. Spotkanie dla studentów 4.12 o g. 19.00 w domu św. Józefa. Zapraszamy młodzież akademicką zainteresowaną formacją wiary i chętną do poznawania nauczania Kościoła.
 14. Młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza dziś przed kościołem znicze na nasze groby. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na formację młodzieży w ciągu roku i rekolekcje wakacyjne.
 15. Biblioteka parafialna zaprasza w niedziele od 11,00 do 13,00.  Oferujemy dobre książki: na długie wieczory, na jesienną melancholię, na potrzeby ducha i intelektu. Wstąp już dziś.
 16. Trwają w naszej parafii katechezy dla młodzieży i dorosłych. W poniedziałki i czwartki o 20.00 w dolnym kościele jest głoszone słowo nadziei o miłości Boga do człowieka, któremu Bóg ofiarowuje przebaczenie grzechów i dar Ducha Świętego, Pocieszyciela. Serdecznie zapraszamy. Korzystajmy z łaski Pana Jezusa i zapraszajmy osoby, które już nie chodzą do kościoła. Mogą poznać Boga i Kościół, jakich dotychczas nie znali.
 17. Od poniedziałku 6 listopada Pan Robert, nasz organista, będzie roznosił poświęcone opłatki w rejonie kościoła, w domach przy ul. Inżynierskiej, potem na Wiejskiej i przyległych. Opłatki są wykonane przez Siostry Sakramentki, które mają swój klasztor klauzurowy na rynku Nowego Miasta w Warszawie. Siostry poświęcają się modlitwie za Kościół i świat. Biorąc od nich opłatki wspomagamy je materialnie. Do opłatków będą dołączone życzenia świąteczne od księży oraz list ks. Proboszcza dotyczący duchowych i materialnych spraw naszej parafii. Część ofiar składanych przy tej okazji jest przeznaczona dla pana Roberta z podziękowaniem za jego posługę w parafii.
 18. Miłośników poezji zapraszamy do udziału w konkursie poetyckim dla amatorów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 19. Teraz przedstawiciele Żywego Różańca skierują do nas swoje zaproszenie.

 

25.11.2023 na

   Warsztaty muzyczne w Łodzi z Mocnymi w Duchu wypełnione dźwiękami,

   śpiewem i modlitwą. 

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-15 lat (szkoła podstawowa).

     KOSZT UDZIAŁU

Dziecko: 60 zł, Opiekun: 25 zł

Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii u ks. Marcina