XIX Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

 

29 Niedziela zwykła – 22 października 2023    

  1. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o 17.15 przez cały październik. Można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie różaniec we wspólnocie parafialnej, rodzinnej lub innej. Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z rozważaniem i zapowiadaniem tajemnic.
  2. Bogactwem naszej parafii jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Warunkiem dalszego trwania adoracji jest odpowiednia liczba osób na każdą godzinę adoracji. Zdarza się, ze nie przychodzą osoby zapisane. Prosimy o wpisywanie się na listę adorujących, która jest w zakrystii. Osoby zapisane, które nie mogą przychodzić proszone są o wykreślenie się z listy, aby było wiadomo jaka jest aktualna sytuacja w danym dniu i godzinie. Od zaangażowania parafian w adorację, zależy dalsze jej trwanie.
  3. Bardzo prosimy o wcześniejsze przynoszenie kartek z imionami zmarłych na wypominki, abyśmy mogli we właściwym czasie przygotować listę do modlitwy całorocznej. Przy wypominkach jednorazowych prosimy zaznaczyć czy na cmentarzu 1 listopada po Mszy o 11.30 czy w kościele 2 listopada po Mszy wieczornej. Wypominki roczne czytamy fragment w 3 niedzielę miesiąca kwadrans przed Mszą wieczorną sprawowaną za wszystkich poleconych naszej modlitwie w wypominkach. Ponadto na Mszach codziennych w modlitwie powszechnej czytamy niewielki fragment wypominek.
  4. Parafialny ogród stał się miejscem spotkań osób, które nie potrafią uszanować wspólnego mienia w dzień i w nocy, postanowiliśmy zatem ogrodzić teren ogrodu i zamykać wieczorem. Ponieważ jest to kolejny wydatek przy niezbyt zasobnej kasie parafialnej po ostatnich inwestycjach, zapraszamy chętnych do sponsorowania tego przedsięwzięcia.
  5. Zapisy do nowej grupy kandydatów do bierzmowania kończą się 30 października. Do tego czasu trzeba oddać w kancelarii wypełniony kwestionariusz kandydata w poniedziałek lub środę. Uroczyste rozpoczęcie przygotowania będzie w niedzielę 5 listopada po Mszy wieczornej. Najpierw będzie spotkanie z rodzicami kandydatów w Auli i równocześnie spotkanie kandydatów w kościele. Potem wspólna krótka liturgia rozpoczynająca czas przygotowań.
  6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na prowadzoną adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek 24.10 po mszy o 18.00.
  7. Zapraszamy studentów na spotkanie we wtorek 24.10 o godz. 19.15 w domu Św. Józefa. Tematem spotkania będzie zagadnienie nieomylności Papieża.
  8. Nasze diecezjalne radio zaprasza starszą młodzież, rodziców i nauczycieli na konferencję „Dzieci i młodzież w cyfrowym świecie. Zagrożenia. Prewencja. Pomoc”, która odbędzie się we wtorek 7 listopada w Akademiku Praskim na Floriańskiej 3 w Warszawie. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
  9. Warszawsko-Praska Akademia Wiary Uniwersytetu Otwartego UKSW zaprasza w czwartek 26 października br. na inaugurację nowego cyklu wykładów poświęconych nauczaniu papieża Jana Pawła II. Pierwszy wykład na temat encykliki „Centisimus annus” wygłosi o. prof. Jacek Salij. Wykłady odbywać się będą w kaplicy przy katedrze warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej 3 o godz. 19.00. Zapraszamy.
  10. Trwają w naszej parafii katechezy dla młodzieży i dorosłych. W poniedziałki i czwartki o 20.00 w dolnym kościele jest głoszone słowo nadziei o miłości Boga do człowieka, któremu Bóg ofiarowuje przebaczenie grzechów i dar Ducha Świętego, Pocieszyciela. Serdecznie zapraszamy. Korzystajmy z łaski Pana Jezusa i zapraszajmy osoby, które już nie chodzą do kościoła. Mogą poznać Boga i Kościół, jakich dotychczas nie znali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.11.2023 na

Warsztaty muzyczne w Łodzi z Mocnymi w Duchu wypełnione dźwiękami, śpiewem i modlitwą. 

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-15 lat (szkoła podstawowa).

KOSZT UDZIAŁU

Dziecko: 60 zł, Opiekun: 25 zł

Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii u ks. Marcina