XIX Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

 

28 Niedziela zwykła – 15 października 2023

 

 1. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o 17.15 przez cały październik. Dzieci szczególnie zapraszamy do modlitwy w środy. Można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie różaniec we wspólnocie parafialnej, rodzinnej lub innej. Należy odmówić pięć tajemnic w sposób ciągły, z rozważaniem i zapowiadaniem tajemnic.
 2. Bardzo prosimy o wcześniejsze przynoszenie kartek z imionami zmarłych na wypominki, abyśmy mogli we właściwym czasie przygotować listę do modlitwy całorocznej. Przy wypominkach jednorazowych prosimy zaznaczyć czy na cmentarzu 1 listopada po Mszy o 11.30 czy w kościele 2 listopada po Mszy wieczornej. Wypominki roczne czytamy fragment w 3 niedzielę miesiąca kwadrans przed Mszą wieczorną sprawowaną za wszystkich poleconych naszej modlitwie w wypominkach. Ponadto na Mszach codziennych w modlitwie powszechnej czytamy niewielki fragment wypominek.
 3. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dziś 15.10 o 12.45 w auli.
 4. Za dwa tygodnie  rozpocznie się kolejny rok Studium Wiedzy Biblijnej i Teologicznej dla świeckich na UKSW w Warszawie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na tablicy ogłoszeń. Katechezę w grupach dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św. prowadzą absolwenci tego studium. Jest wielka potrzeba katechistów świeckich w parafiach. Z naszej parafii jest jedna osoba na tym studium, druga wybiera się w tym roku.
 5. Dziś obchodzimy Dzień Papieski połączony ze zbiórką ofiar na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. Ofiary składamy do puszek przed kościołem. Dziś zapraszamy też wiernych w związku do udziału Apelu Jasnogórskim o 21.00 w kościele.
 6. W środę 18.10 młodzież ze szkoły przy ul. Inżynierskiej udaje się na pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy. Ponieważ w autokarze są wolne miejsca – jest możliwość udziału przez parafian. Wyjazd sprzed szkoły o 6.15. Planowany powrót ok. 20.00. Koszt ok. 20.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 7. Spotkanie dla nowego kręgu Rodzin Szensztackich w sobotę 21.10 o godz. 17.00 w domu św. Józefa.
 8. Ofiary na tacę za tydzień są przeznaczone na misje.
 9. Za tydzień wypada tzw. niedziela statystyczna – podczas Mszy św. będziemy liczyć wiernych.
 10. Młodzież z Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzała znicze na nasze groby za tydzień oraz za dwa tygodnie w niedzielę. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na formację młodzieży w ciągu roku.
 11. Wczoraj (14.10) bp Jacek Grzybowski ustanowił nowych lektorów. Z naszej parafii są to: Robert Sarnowski, Franciszek Pomorski, Filip Malinowski, Adam Koc i Piotr Nasiłowski Gratulujemy i życzymy im obfitych łask Bożych płynach ze służby przy ołtarzu.
 12. Parafialny ogród stał się miejscem spotkań osób, które nie potrafią uszanować wspólnego mienia w dzień i w nocy, postanowiliśmy zatem ogrodzić teren ogrodu i zamykać wieczorem. Ponieważ jest to kolejny wydatek przy niezbyt zasobnej kasie parafialnej po ostatnich inwestycjach, zapraszamy chętnych do sponsorowania tego przedsięwzięcia.
 13. Dzięki sponsorowi uzupełniliśmy brakujące narzędzia do sprzątania grobów a naszym cmentarzu. Zachęcamy do wspólnej troski, by te narzędzia pozostały na cmentarzu do wspólnego użytku.
 14. Przypominamy, że umieszczenie jakiegokolwiek ogłoszenia w gablocie parafialnej wymaga zgody ks. proboszcza. Plakaty i informacje umieszczone samowolnie będą usuwane.