XXV Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

25 Niedziela zwykła – 24 września 2023    

  1. W tym tygodniu: – w piątek w naszej diecezji Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej na Pradze. W kalendarzu powszechnym święto archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Na Mszy wieczornej będziemy się modlić o błogosławieństwo dla Ks. Rafała w dniu Jego imienin. Po Mszy agapa w Auli.
  2. Wymiana tajemnic Różańca Rodziców dziś po Mszy o 13.00
  3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego dziś po Mszy wieczornej w domu Św. Józefa.
  4. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będziemy je odprawiać codziennie o 17.15
  5. Zakończyliśmy już formowanie grupy dzieci, które mają przystąpić do pierwszej Komunii Świętej. W tym tygodniu będą spotkania dla rodziców i zawiązanie małych grup formacyjnych. W poniedziałek szk. nr 1; we wtorek szk. nr 2; we środę szk. nr 4 o godz. 19.00 w auli.
  6. W miniony wtorek ks. Biskup Romuald Kamiński pobłogosławił nasz ogród i parking. Przy wejściu do ogrodu jest umieszczony regulamin. Zawiązała się niewielka grupa osób gotowych pilnować porządku w godzinach popołudniowych i wieczornych jako straż porządkowa ogrodu. Zapraszamy osoby chętne do takiej posługi. Jest ona bardzo potrzebna. Zapisy w zakrystii.
  7. Katecheza dla narzeczonych rozpoczęła się w naszej parafii we czwartek 21. 09 o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie we czwartek 28.09. o godz. 19.00 w domu Św. Józefa. Następne spotkania w różnych terminach ustalonych z uczestnikami.
  8. Dziś Mszą wieczorną rozpoczynamy Różańcowe Jerycho. Jest to tygodniowa nieustająca modlitewna adoracja. W zakrystii jest lista godzin nocnych, na którą prosimy się wpisywać, aby zapewnić bezpieczną ciągłość modlitwy.
  9. W poniedziałek 25 września o 20.00 rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla młodzieży i dorosłych. Przed kościołem bracia ze wspólnot rozdają zaproszenia. Warto wziąć i przekazać osobom, które już do kościoła przychodzą bardzo rzadko lub wcale. Bądźmy apostołami Bożego Miłosierdzia.
  10. Otwieramy zapisy do nowego kursu przygotowania do Bierzmowania dla klas I Szkół Ponadpodstawowych. Za tydzień na stolikach z prasą będzie dostępny kwestionariusz osobowy z informacjami o wymaganiach stawianych kandydatom oraz szczegółowymi wskazówkami dotyczącymi dalszych kroków.