XXIV Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

24 Niedziela zwykła – 17 września 2023    

 1. Dziś rocznica agresji Sowieckiej na Polskę w 1939 roku. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny, pomordowanych, wywiezionych na Sybir i wszystkich naszych rodakach z kresów wschodnich.
 2. W tym tygodniu: – w poniedziałek Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona młodzieży, we czwartek Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w sobotę wspomnienie Św. Ojca Pio.
 3. Kończymy już formowanie grupy dzieci, które mają przystąpić do pierwszej Komunii Świętej. W tym tygodniu jest ostatni termin na spotkanie rodziców i dziecka z ks. Proboszczem na plebanii. Jest to środa od 16.00 do 19.00. Spotkanie jest obowiązkowe, ponieważ przygotowanie dzieci do Komunii Św. opiera się w głównej mierze na zaangażowaniu rodziców.
 4. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dziś o 12.45 w auli.
 5. We wtorek 19 września ks. Biskup Romuald Kamiński pobłogosławi nasz ogród i parking po Mszy o 18.00 w intencjach naszej parafii. Będzie wtedy okazja do podziękowania osobom, które bezinteresownie pomagały przy realizacji tego projektu.
 6. Inauguracja roku formacyjnego uczestników Ruchu Szensztackiego z naszej parafii (Rodziny, Liga Matek, Apostolstwo Matki Bożej z Szensztatu – Kapliczki) będzie we środę podczas Mszy o 18.00. Po Mszy agapa dla uczestników ruchu.
 7. Młodzieżowa Grupa Teatralna z naszej parafii będzie przygotowywać spektakl o św. Janie Pawle II. Szczegóły i zapisy dla młodzieży do udziału w tym przedstawieniu u ks. Rafała.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do Komunii Św. będzie we czwartek 21 września o 19.00 w auli. Sporządzimy wtedy listę dzieci, które chcą przeżywać uroczyście rocznicę oraz określimy wymagania, które powinny spełnić, aby wziąć udział w uroczystości. Tylko obecni rodzice będą mieli wpływ na ostateczny kształt decyzji.
 9. Katecheza dla narzeczonych rozpocznie się w naszej parafii we czwartek 21. 09 o godz. 19.00. Obecność na tym spotkaniu jest bardzo ważna, ponieważ na nim ustalimy terminarz dalszych spotkań.
 10. Za tydzień rozpoczniemy Różańcowe Jerycho. Jest to tygodniowa nieustająca modlitewna adoracja. W zakrystii jest lista godzin nocnych, na którą prosimy się wpisywać, aby zapewnić bezpieczną ciągłość modlitwy.
 11. Taca za tydzień będzie przeznaczona na Dom Św. Faustyny w Ostrówku.
 12. Niedziela Środków Społecznego Przekazu, przypadająca w tym roku 24 września, jest również świętem Radia Warszawa, naszej rozgłośni diecezjalnej. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Świętych przed naszym kościołem będzie prowadzona kwesta na rzecz Radia Warszawa. Będzie można nabyć radiowe płócienne torby-cegiełki z chrześcijańskimi cytatami motywacyjnymi. Zespół Radia serdecznie dziękuje za zaproszenie do naszej parafii!
 13. Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania w piątki o 19.00 w domu katechetycznym.
 14. Polecamy lekturę ciekawego magazynu historycznego Niedzieli pod tytułem: Bitwa o pamięć. Poznamy w nim wiele mało znanych szczegółów z historii kościoła XX wieku i lat dawniejszych. Magazyn dostępny jest w sklepiku podobnie jak książki o błogosławionej rodzinie Ulmów.
 15. W poniedziałek 25 września o 20.00 rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla młodzieży i dorosłych. W związku z tym niektórzy nasi parafianie będą zapraszali na katechezy dając krótkie świadectwo doświadczenia miłosierdzia Jezusa. Będą to czynić dziś i za tydzień w godzinach południowych na naszym cmentarzu oraz wieczorem w innych częściach naszej parafii. Przyjmijmy ich życzliwie i wspomagajmy modlitwą dzieło ewangelizacji w naszej parafii.

A teraz posłuchajmy krótkiego świadectwa i zaproszenia.