XXIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

23 Niedziela zwykła – 10 września 2023    

 1. W tym tygodniu: – we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, którą wzywał na pomoc król Sobieski idąc z odsieczą pod Wiedeń i której dziękował za zwycięstwo – we czwartek Święto Podwyższenia Krzyża, Msze jak w dzień powszedni – w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy kontynuują swoje przygotowanie będzie dziś o 19.00 w auli. Indeksy na wrzesień i październik kandydaci mogą odbierać w zakrystii.
 3. Rozpoczęliśmy już formowanie grupy dzieci, które mają przystąpić do pierwszej Komunii Świętej od krótkiego indywidualnego spotkania rodziców i dziecka z księdzem proboszczem na plebanii. W tym tygodniu można przychodzić w poniedziałek i wtorek w godzinach od 16.00 do 20.00 oraz we środę od 16.00 do 17.45. Spotkanie jest obowiązkowe, ponieważ przygotowanie dzieci do Komunii Św. opiera się w głównej mierze na zaangażowaniu rodziców.
 4. Różańcowa procesja Fatimska będzie 13.09 po Mszy wieczornej.
 5. Poświęcenie przyborów szkolnych dla najmłodszych będzie w niedzielę 17.09 podczas Mszy o 11.30.
 6. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w niedzielę 17 września o 12.45 w auli.
 7. We wtorek 19 września ks. Biskup Romuald Kamiński pobłogosławi nasz ogród i parking po Mszy o 18.00 w intencjach naszej parafii. Będzie wtedy okazja do podziękowania osobom, które bezinteresownie pomagały przy realizacji tego projektu.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do Komunii Św. będzie we czwartek 21 września o 19.00 w auli. Sporządzimy wtedy listę dzieci, które chcą przeżywać uroczyście rocznicę oraz określimy wymagania, które powinny spełnić, aby wziąć udział w uroczystości. Tylko obecni rodzice będą mieli wpływ na ostateczny kształt decyzji.
 9. Za dwa tygodnie rozpoczniemy Różańcowe Jerycho. Jest to tygodniowa nieustająca modlitewna adoracja. W zakrystii jest lista godzin nocnych, na którą prosimy się wpisywać, aby zapewnić bezpieczną ciągłość modlitwy.
 10. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Świętego Krzyża. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
 12. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na seminarium duchowne naszej diecezji.
 13. W poniedziałek 25 września o 20.00 rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla młodzieży i dorosłych. W związku z tym niektórzy nasi parafianie będą zapraszali na katechezy dając krótkie świadectwo doświadczenia miłosierdzia Jezusa. Będą to czynić dziś i za tydzień w godzinach południowych na naszym cmentarzu oraz w nowych osiedlach w rejonie ulicy Ossowskiej dziś około południa i we czwartek wczesny m wieczorem. Przyjmijmy ich życzliwie i wspomagajmy modlitwą dzieło ewangelizacji w naszej parafii.