XXII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

22 Niedziela zwykła – 3 września 2023    

 1. W tym tygodniu we czwartek wspominamy Bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana naszej diecezji, założyciela zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Z racji pierwszego czwartku miesiąca msza o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00. W piątek święto Narodzenia NMP. Msze jak w dzień powszedni.
 2. W niedzielę 10 września w Markowej odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów zamordowanych przez niemców za ukrywanie żydów. W Markach, przy kościele Św. Andrzeja Boboli u księży Michalitów, jest ciekawa wystawa obrazująca chrześcijańskie życie rodziny Ulmów. Natomiast 9 września w Warszawie będzie widowisko historyczne w plenerze poświęcone rodzinie Ulmów. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. W tym tygodniu w kinie Wisła w Warszawie jest wyświetlany film o rodzinie Ulmów. W sklepiku jest jeszcze książeczka o tej rodzinie i album.
 3. Od 1 września msze codzienne o 6.30, 7.15 i 18.00, w niedziele Msza zbiorowa o 13.00 i wieczorna Msza o 18.00. W poniedziałek 4 września z racji rozpoczęcia roku szkolnego kancelaria przed południem będzie nieczynna.
 4. Wymiana tajemnic – dla dzieci i młodzieży dziś po Mszy o 11.30 w domu św. Józefa a dla Różańca Rodziców po Mszy o 13.00 – w Auli
 5. Spotkanie dla młodzieży, która uczestniczyła w ŚDM w Portugalii dziś o 19.15 w Auli
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy kontynuują swoje przygotowanie będzie za tydzień w niedzielę o 19.00 w auli. Indeksy na wrzesień i październik kandydaci mogą odbierać od dziś w zakrystii.
 7. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Świętego Krzyża. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 8. Rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Msza Św. na rozpoczęcie roku nauki będzie w poniedziałek o 8.00. Tak jak w roku ubiegłym rozpoczynamy formowanie grupy dzieci, które mają przystąpić do pierwszej Komunii Świętej od krótkiego indywidualnego spotkania rodziców i dziecka z księdzem proboszczem na plebanii. W tym tygodniu można przychodzić we środę i czwartek w godzinach od 16.00 do 19.30 oraz w piątek od 16.00 do 17.45. Spotkanie jest obowiązkowe, ponieważ przygotowanie dzieci do Komunii Św. opiera się w głównej mierze na zaangażowaniu rodziców. Na przyszły tydzień plan spotkań pomogą sporządzić katechetki w poszczególnych szkołach.
 9. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Za tydzień zbiórka na parafialną Caritas.
 10. Taca za tydzień będzie przeznaczona na seminarium duchowne naszej diecezji.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– – Emil Malon kaw. z par. tut. i Kamila Mielczarek, panna z par. Nawiedzenia NMP w Srebrnej w Konstantynowie Łódzkim. Zap. I

 Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.