XX Niedziela Zwykła

20 Niedziela zwykła – 20 sierpnia 2023    

  1. W sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Patronki naszej parafii. W tym dniu przeżywamy Odpust Parafialny. Msze Święte w tym dniu o 7.00, 10.00 i 18.00. Homilie wygłosi ks. Grzegorz Sikorski, Orionista. Po Mszy o 18.00 procesja Eucharystyczna a po niej agapa w ogrodzie. Przygotowujemy się do odpustu przez Nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej, którą odprawiamy po Mszy wieczornej. W piątek o 19.30 będzie Liturgia Pokutna.
  2. Spotkanie przedstawicieli grup i zespołów parafialnych oraz osób zaangażowanych w różne posługi w parafii będzie we środę 23 sierpnia o 19.00 w auli.
  3. Coroczną okazją do dziękczynienia Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności są diecezjalne dożynki. W tym roku odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Postoliskach. Centralną częścią uroczystości będzie Msza Święta, celebrowana o godz. 12.00. po Mszy przejścia do Pałacu w Chrzęsnem na dalsze uroczystości.
  4. Dom Pomocy Społecznej w Zielonce zaprasza na Zajęcia dla Seniorów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Tarczyński i Natalia Wróblewska, panna, oboje z par. tut. Zap. I Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.