XIX Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

19 Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2023    

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Czas wspomnienia wielkich wydarzeń znaczących dla naszej historii i czas szczególnej modlitwy na pielgrzymich szlakach. Przejęci troską o dobro duchowe i materialne naszej Ojczyzny podejmujemy w sierpniu abstynencję od napojów alkoholowych idąc za słowami błogosławionego Prymasa Tysiąclecia: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Deklaracje abstynenckie są wyłożone na stolikach z prasą. Podpisane należy złożyć w zakrystii.
  2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze jak w niedzielę. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy Św. W tym dniu dziękujemy Matce Bożej Zwycięskiej, Patronce naszej diecezji, za Jej interwencję w 1920 roku i powierzamy Jej przemożnemu wstawiennictwu dalsze losy naszej Ojczyzny w obliczu współczesnych zagrożeń.
  3. W związku z klęską powodzi w Słowenii Episkopat Polski prosi o modlitwę w intencji poszkodowanych oraz o zbiórkę ofiar w dniu 15 sierpnia. Uczynimy to na każdej Mszy Św. 15 sierpnia. Zbiórka ofiar będzie przed kościołem do puszek.
  4. Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza na uroczyste obchody 103 rocznicy Bitwy Warszawskiej w dniach 13 -15 sierpnia. Szczegółowy program jest na tablicach informacyjnych.
  5. Dom Pomocy Społecznej w Zielonce zaprasza na Zajęcia dla Seniorów. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  6. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
  7. Fatimska Procesja Różańcowa będzie dziś o 18.00.
  8. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie za tydzień w niedzielę 20. 08. o godz. 12.45 w auli.
  9. Spotkanie przedstawicieli grup i zespołów parafialnych oraz osób zaangażowanych w różne posługi w parafii będzie we środę 23 sierpnia o 19.00 w auli.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Andrzej Barańczuk, z par. tut i Katarzyna Krajewska, panna z par Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Zap. II Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.