XVIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

18 Niedziela zwykła – 6 sierpnia 2023    

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Czas wspomnienia wielkich wydarzeń znaczących dla naszej historii i czas szczególnej modlitwy na pielgrzymich szlakach. Przejęci troską o dobro duchowe i materialne naszej Ojczyzny podejmujemy w sierpniu abstynencję od napojów alkoholowych idąc za słowami błogosławionego Prymasa Tysiąclecia: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Deklaracje abstynenckie są wyłożone na stolikach z prasą. Podpisane należy złożyć w zakrystii.
  2. Jak ogłaszaliśmy w czerwcu Ks. Marcin Hołuj został mianowany rezydentem Parafii Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie w Warszawie. Obowiązki w nowej parafii Ks. Marcin podejmie 26 sierpnia. Pożegnamy Ks. Marcina w niedzielę 13 sierpnia na Mszy o godz. 11.30.
  3. W tym tygodniu w naszej świątyni będą kręcone sceny do drugiej części filmu Powołany. We czwartek i piątek od 10.00 adoracja oraz Msza wieczorna będzie w dolnym kościele. Kto może niech raczej będzie na Mszy rano.
  4. Przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Za tydzień zbiórka na parafialną Caritas.
  5. Mieczysław Stefaniuk zaprasza na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 25 sierpnia. Zapisy u Sióstr Dominikanek w Zielonce.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Mateusz Chmielewski, kaw. z par. tut. i Paulina Maria Jewiak, panna, z par. Św. Trójcy w Kobyłce. Zap. II

Kamil Andrzej Barańczuk,  kaw. z par. tut i Katarzyna Krajewska, panna z par Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.