10 Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

10 Niedziela zwykła – 11 czerwca 2023    

 1. Dziękujemy grupom i wspólnotom parafialnym za przygotowanie ołtarzy na procesję oraz za oprawę czwartkowej uroczystości. Dziękujemy również za ofiary na cele inwestycyjno-remontowe.
 2. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane bezpośrednio po Mszy wieczornej. Do czwartku będzie połączone z procesją eucharystyczną.
 3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze jak w dzień powszedni. W tym dniu modlimy się szczególnie o świętość kapłanów. Różaniec tej intencji bezpośrednio po koronce o 15.00 Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 4. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na ŚDM do Lizbony zaprasza na przedstawienie o nawiedzeniu Św. Elżbiety przez Maryję w niedzielę 11 czerwca po Mszy o 13.00 Po przedstawieniu można będzie wspomóc te młodzież finansowo.
 5. Z powodu zniszczeń i niewłaściwych zachowań dzieci i młodzieży oraz młodych dorosłych, altanki są nieczynne do odwołania. Istnieje potrzeba swego rodzaju straży porządkowej na terenie ogrodu, jeśli ma on zachować piękno i zdatność do użytku. Potrzeba także pomocy w pieleniu chwastów. Zgłoszenia do księży.
 6. W naszej parafii obywa się Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-18.00. W niektórych godzinach nie ma adorujących lub jest tylko jedna osoba, zwłaszcza w soboty. Dalsze funkcjonowanie adoracji jest uzależnione od odpowiedniej liczby osób dyżurujących w poszczególnych godzinach. Lista dyżurów jest w zakrystii. Można podjąć dyżur na pewien czas i sprawdzić czy dam radę i doświadczyć owoców adoracji.
 7. „Bielanki zapraszają do kawiarenki, po Mszach św. w niedzielę 18 czerwca. Dochód zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów związanych z rekolekcjami podczas wakacji”
 8. Rodziców, dziadków, katechetów i wszystkich, którym zależy na przyszłości dzieci i Kościoła, zapraszamy na spotkanie „Co zrobić żeby zostali?”. Coraz więcej wierzących rodziców zadaje sobie pytanie “gdzie popełniliśmy błąd” że wychowaliśmy niewierzące dzieci. Co zrobić gdy dziecko nie chce się modlić i chodzić do kościoła? Na te pytania odpowiedzą zaproszeni eksperci. Porozmawiamy też o zagrożeniu i szansie jaką jest dziecko z głową w telefonie. To wszystko 17 czerwca – w sobotę – od godziny 10 w Seminarium naszej Diecezji. Więcej informacji na plakacie, konieczne zgłoszenie pod adresem mailowym: zapisysympozjum@gmail.com
 9. Wszystkie osoby, którym bliski jest Ruch Światło-Życie zapraszamy na Przedrekolekcyjny Dzień Wspólnoty podczas którego będziemy obchodzić 50-lecie Oazy w Kobyłce, a więc najstarszej wspólnoty na terenie naszej diecezji! W sobotę 17 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bp Romualda Kamińskiego z zawierzeniem Ruchu Światło-Życie diecezji warszawsko-praskiej Niepokalanemu Sercu Maryi. A o 16:00 koncert zespołu NiemaGOtu. Więcej szczegółów na stronie parafii na facebooku.
 10. Siostry Loretanki zapraszają do Loretto na Rodzinny Piknik Anielski w sobotę 17 czerwca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Wszystkich Ojców zapraszamy na specjalne nabożeństwo w niedzielę 18 czerwca po Mszy wieczornej. Podstawą do rozważań będą słowa skierowane do Jezusa przez apostoła Tomasza: „Pokaż nam Ojca, a to mam wystarczy.”.
 12. Ponieważ niektórzy parafianie zasugerowali, aby nabożeństwo Majowe było po Mszy wieczornej, chcemy zapytać wszystkich parafian o opinię w tej sprawie. Na stolikach z prasą są karteczki z pytaniem. Prosimy wziąć i wypełnione złożyć do przygotowanych niebieskich pudełek z tyłu kościoła za ławkami oraz przy wyjściu bocznym. Dziękujemy za zaangażowanie.
 13. Trwa budowa dalszej części ogrodzenia cmentarza. oraz prace nad wymianą więźby dachowej na plebanii i części pokrycia dachowego a także prace nad utwardzeniem terenu w ogrodzie dla parkowania samochodów. W związku z płatnościami za te nakładające się prace i potrzebą zachowania płynności finansowej parafii, tace niedzielne w czerwcu, będą przeznaczone szczególnie na te cele. Dziękujemy za zrozumienie i dotychczasową ofiarność.
 14. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na parafialną Caritas. Za tydzień zbiórka ofiar na utrzymanie parafii Św. Augustyna w Sierra Leone, w której posługują kapłani z naszej diecezji
 15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Tomasz Michał Słojewski, kaw. z par. tut i  Dominika Stadudt, panna, z par. Św. Patryka w Warszawie. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.