Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Wszystkie Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 4 czerwca 2023    

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych za ofiary na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary indywidualne na cele inwestycyjno-remontowe.
 2. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane bezpośrednio po Mszy wieczornej.
 3. We Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Msze Święte o 7.00; 8.45; 10.00 i 18.00. Procesja po Mszy o 10.00. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do orszaku procesyjnego w strojach komunijnych. Będą trzymały szarfy od chorągwi. Prosimy o przynoszenie gałązek thui oraz żywych płatków kwiatów do dywanu kwiatowego w kościele. Dywan będzie układany we środę po Mszy wieczornej i czerwcowym. Bielanki proszą o suche płatki kwiatów. Próba dla dziewczynek chcących sypać kwiaty dla Pana Jezusa w czasie procesji będzie we wtorek po Mszy wieczornej. Zbiórka przed kościołem.
 4. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na ŚDM do Lizbony zaprasza na przedstawienie o nawiedzeniu Św. Elżbiety przez Maryję w niedzielę 18 czerwca po Mszy o 13.00 Po przedstawieniu można będzie wspomóc te młodzież finansowo.
 5. Zachęcamy do obejrzenia wnętrza altanek w ogrodzie. Z powodu zniszczeń i niewłaściwych zachowań dzieci i młodzieży oraz młodych dorosłych, altanki będą nieczynne do odwołania. Istnieje potrzeba swego rodzaju straży porządkowej na terenie ogrodu, jeśli ma on zachować swoje piękno i zdatność do użytku. Ponadto potrzeba pomocy w pieleniu chwastów. Zgłoszenia do księży.
 6. W naszej parafii obywa się Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-18.00. zauważamy, że w niektórych godzinach nie ma adorujących lub jest tylko jedna osoba, zwłaszcza w soboty. Dalsze funkcjonowanie adoracji jest uzależnione od odpowiedniej liczby osób dyżurujących w poszczególnych godzinach. Lista dyżurów jest w zakrystii. Można podjąć dyżur na pewien czas i przekonać się czy dam radę i doświadczyć owoców adoracji.
 7. Zachęcamy do udziału w codziennej modlitwie różańcowej, która odbywa się w godzinach: 8.00; 15.00 (połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia) i 17.00(z wyjątkiem maja). Kwadrans przed każdą Mszą i 10 minut po Mszy w kościele jest tylko cicha modlitwa.
 8. Wszystkich Ojców zapraszamy na specjalne nabożeństwo w niedzielę 18 czerwca po Mszy wieczornej. Podstawą do rozważań będą słowa skierowane do Jezusa przez apostoła Tomasza: „Pokaż nam Ojca, a to mam wystarczy.”.
 9. Ponieważ niektórzy parafianie zasugerowali, aby nabożeństwo Majowe było po Mszy wieczornej, chcemy zapytać wszystkich parafian o opinię w tej sprawie. Na stolikach z prasą są karteczki z pytaniem. Prosimy wziąć i wypełnione złożyć do przygotowanych niebieskich pudełek z tyłu kościoła za ławkami oraz przy wyjściu bocznym. Dziękujemy za zaangażowanie.
 10. Trwa budowa dalszej części ogrodzenia cmentarza. oraz prace nad wymianą więźby dachowej na plebanii i części pokrycia dachowego a także prace nad utwardzeniem terenu w ogrodzie dla parkowania samochodów. W związku z płatnościami za te nakładające się prace i potrzebą zachowania płynności finansowej parafii, tace niedzielne w czerwcu, będą przeznaczone szczególnie na te cele. Dziękujemy za zrozumienie i dotychczasową ofiarność.
 11. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja.
 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Piotr Zdzisław Południak, kaw. i Marta Zalewska, panna, oboje z par. Wniebowzięcia NMP w Biestrzykowicach. Zap. II

– Adam Nawrocki, kaw. z par. tut. i Karolina Matejek, panna z par. Św. Maksymiliana Kolbe w Brzozowicy Dużej. Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.