Zesłanie Ducha Świętego
Wszystkie Ogłoszenia

Zesłanie Ducha Świętego – 28 maja 2023    

 1. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. We środę święto nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe.
 2. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podczas Mszy wieczornej kapłani posługujący w naszej parafii będą razem dziękować Bogu za łaskę powołania do prezbiteratu, wspominając kolejne rocznice Święceń. Msza o powołania będzie wieczorem o 18.00
 3. Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź od 6.15 rano i od 16.30 po południu. Msza dla dzieci o 17.00. Msza o rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00. Skrutacja Pisma Świętego od 23 do 24. Odwiedziny chorych bez zmian.
 4. Pierwsza sobota. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy o 7.15. Odwiedziny chorych bez zmian.
 5. Za tydzień uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończąca okres Komunii Św. wielkanocnej. Po mszy o 10.00 procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 6. W naszej parafii obywa się Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-18.00. zauważamy, że w niektórych godzinach nie ma adorujących lub jest tylko jedna osoba, zwłaszcza w soboty. Dalsze funkcjonowanie adoracji jest uzależnione od odpowiedniej liczby osób dyżurujących w poszczególnych godzinach. Lista dyżurów jest w zakrystii. Można podjąć dyżur na pewien czas i przekonać się czy dam radę i doświadczyć owoców adoracji.
 7. Zachęcamy do udziału w codziennej modlitwie różańcowej, która odbywa się w godzinach: 8.00; 15.00 (połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia) i 17.00(z wyjątkiem maja). Kwadrans przed każdą Mszą i 10 minut po Mszy w kościele jest tylko cicha modlitwa.
 8. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, połączona z procesją do czterech ołtarzy. Pięknie by było, gdyby w przygotowanie ołtarzy zaangażowały się wszystkie grupy i wspólnoty parafialne. W związku z tym zapraszam przedstawicieli wszystkich grup i zespołów parafialnych na spotkanie we czwartek 1 czerwca na godz. 19.00 do auli w celu podziału obowiązków i zaangażowań. Już teraz badajmy swoje możliwości i przygotowujmy koncepcje dekoracji ołtarzy.
 9. Liturgia Pokutna dla dzieci świętujących rocznicę Pierwszej Komunii Świętej będzie we środę o 19.00
 10. Wymiana tajemnic różańcowych Różańca Rodziców będzie dziś o 14.00 w auli.
 11. Ponieważ niektórzy parafianie zasugerowali, aby nabożeństwo Majowe było po Mszy wieczornej, chcemy zapytać wszystkich parafian o opinię w tej sprawie. Na stolikach z prasą są karteczki z pytaniem. Prosimy wziąć i wypełnione złożyć do przygotowanych niebieskich pudełek z tyłu kościoła za ławkami oraz przy wyjściu bocznym. Dziękujemy za zaangażowanie.
 12. Ponieważ rozpoczęliśmy modernizację nagłośnienia w kościele, prosimy o informacje zwrotne na temat słyszalności w różnych miejscach naszej świątyni.
 13. Rozpoczęliśmy budowę dalszej części ogrodzenia cmentarza. Trwają prace nad wymianą więźby dachowej na plebanii i części pokrycia dachowego. Rozpoczną się niebawem prace nad utwardzeniem terenu w ogrodzie dla parkowania samochodów. W związku z płatnościami za te nakładające się prace i potrzebą zachowania płynności finansowej parafii, tace niedzielne w czerwcu, będą przeznaczone szczególnie na te cele. Dziękujemy za zrozumienie i dotychczasową ofiarność.
 14. Parafia Św. Jerzego w Zielonce organizuje pielgrzymkę do Włoch od 3 do 11 sierpnia. Szczegóły w zakrystii i na tablicach ogłoszeń.

 

 

 

 1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Paweł Pukas,  kaw z par Św. Michała Archanioła w Brodowych Łąkach i  Malwina Macieszczuk, panna z par. tut. Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.