Wniebowstąpienie Pańskie
Wszystkie Ogłoszenia

Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023    

  1. Dziś Parafialny dzień chorego. O 15.00 rozpoczniemy Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych, potem zapraszamy na agapę do ogrodu. Prosimy o wzajemną pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła.
  2. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, zaprasza na dobre ciasto i napoje do kawiarenki w ogrodzie przed domem Św. Józefa dziś / 21 maja/ w godzinach 9.45 – 14.00 Dochód przeznaczony jest na wsparcie finansowe tej młodzieży. Młodzież będzie modlić się za wspomagających i przygotowała kartki, na których można wpisać intencje. Młodzież zawiezie je do Fatimy.
  3. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej Wigilii Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę 27 maja.  Ramowy plan:

18:00 – Eucharystia wzbogacona o dodatkowe 4 czytania ze Starego Testamentu

19:00 – Droga Światła – nabożeństwo wprowadzone do Kościoła przez św. Jana Pawła II, które podkreśla nasze uczestnictwo w życiu i radości Pana Jezusa od Jego Zmartwychwstania do Zesłania Jego Ducha na Apostołów.

20:00 – Akatyst do Ducha Świętego – jako uwielbienie Ducha Świętego poprzez nawiązanie do tradycji wschodnich katolików.

  1. W naszej parafii obywa się Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-18.00. zauważamy, że w niektórych godzinach nie ma adorujących lub jest tylko jedna osoba, zwłaszcza w soboty. W związku z tym zapraszamy wszystkich adorujących oraz osoby gotowe włączyć się w adorację, na spotkanie we czwartek 25 maja o 19.00 w auli, w celu rozważenia korekty godzin adoracji oraz ustalenia planu adoracji na czas wakacji.
  2. Zachęcamy do udziału w codziennej modlitwie różańcowej, która odbywa się w godzinach: 8.00; 15.00 (połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia) i 17.00(z wyjątkiem maja). Kwadrans przed każdą Mszą i 10 minut po Mszy w kościele jest tylko cicha modlitwa.
  3. Spotkanie dla studentów będzie we środę 24 maja o 19.30 w domu Św. Józefa. Na spotkanie zaproszona jest P. Anna Rastawicka, która przybliży osobę Błogosławionego Prymasa Wyszyńskiego.
  4. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, połączona z procesją do czterech ołtarzy. Pięknie by było, gdyby w przygotowanie ołtarzy zaangażowały się wszystkie grupy i wspólnoty parafialne. W związku z tym zapraszam przedstawicieli wszystkich grup i zespołów parafialnych na spotkanie we czwartek 1 czerwca na godz. 19.00 do auli w celu podziału obowiązków i zaangażowań. Już teraz badajmy swoje możliwości i przygotowujmy koncepcje dekoracji ołtarzy.
  5. Mieczysław Stefaniuk będzie obchodził 60 rocznicę Święceń kapłańskich. Msza dziękczynna w jego intencji będzie w niedzielę 28 maja o 13.00. Po Mszy agapa w ogrodzie.
  6. Parafia Św. Jerzego w Zielonce organizuje pielgrzymkę do Włoch od 3 do 11 sierpnia. Szczegóły w zakrystii i na tablicach ogłoszeń.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Jan Mikołaj Zacharjasiewicz, kaw z par. Św. Ap. Piotra i Pawła w Warszawie i Karina Cybulska, panna z par tut. Zap. II.

– Damian Czapnik, kaw. z par. Św. Klemensa w Warszawie i Barbara Kinga Szymczyk, panna z par. MB Królowej Aniołów w Warszawie. Zap. II

– Paweł Pukas,  kaw z par Św. Michała Archanioła w Brodowych Łąkach i  Malwina Macieszczuk, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.