VI Niedziela Wielkanocna
Wszystkie Ogłoszenia

6 Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023    

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wizytacji biskupiej w naszej parafii. Uwagi i wskazania powizytacyjne ks. Biskup przekaże na piśmie i wtedy podamy je do wiadomości.
 2. W naszej parafii obywa się Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do soboty w godz. 8.00-18.00. zauważamy, że w niektórych godzinach nie ma adorujących lub jest tylko jedna osoba, zwłaszcza w soboty. W związku z tym zapraszamy wszystkich adorujących oraz osoby gotowe włączyć się w adorację, na spotkanie we czwartek 25 maja o 19.00 w auli, w celu rozważenia korekty godzin adoracji oraz ustalenia planu adoracji na czas wakacji.
 3. Zachęcamy do udziału w codziennej modlitwie różańcowej, która odbywa się w godzinach: 8.00; 15.00 (połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia) i 17.00(z wyjątkiem maja). Kwadrans przed każdą Mszą i 10 minut po Mszy w kościele jest tylko cicha modlitwa.
 4. We wtorek o 11.00 w naszym kościele ks. Rafał wraz z księżmi, którymi przyjmował święcenia 19 lat temu będzie sprawował Mszę św. dziękczynną za dar kapłaństwa. Kazanie będzie głosił ks. Mirosław Cholewa. Zapraszamy do udziału i prosimy o modlitwę w intencji jubilatów.
 5. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie za tydzień 21.05. o 12.45 w Auli.
 6. Zbliża się rocznica I Komunii Świętej. Do uroczystego świętowania mogą przystąpić dzieci, które spełniły warunki ustalone na początku roku szkolnego. Zapraszam rodziców dzieci rocznicowych na spotkanie w najbliższą środę 17 maja o 19.00 w Auli w celu ustalenia szczegółów uroczystości.
 7. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, zaprasza na dobre ciasto i napoje do kawiarenki w ogrodzie w niedzielę 21 maja w godzinach 9.45 – 14.00 Dochód przeznaczony jest na wsparcie finansowe tej młodzieży. Młodzież będzie modlić się za wspomagających i przygotowała karki, na których można wpisać intencje. Młodzież zawiezie je do Fatimy.
 8. Parafialny dzień chorego 21.maja o 15.00 rozpoczniemy Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych, potem zapraszamy na agapę do ogrodu. Prosimy o wzajemną pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła.
 9. Mieczysław Stefaniuk będzie obchodził 60 rocznicę Święceń kapłańskich. Msza dziękczynna w jego intencji będzie w niedzielę 28 maja o 13.00. Po Mszy agapa w ogrodzie.
 10. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Jan Mikołaj Zacharjasiewicz, kaw z par. Św. Ap. Piotra i Pawła w Warszawie  i Karina Cybulska, panna z par tut. Zap. I.

– Damian Czapnik, kaw. z par. Św. Klemensa w Warszawie i Barbara Kinga Szymczyk, panna z par. MB Królowej Aniołów w Warszawie. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.