Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Wszystkie Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023
1. Na początku pragniemy złożyć serdeczne podziękowania i gratulacje:- służbie liturgicznej za piękną posługę w czasie Triduum Paschalnego i pomoc w dekoracji grobu Pańskiego. Grupie pań za piękną dekorację kwiatową oraz wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty, szczególnie firmie Lumen za ofiarowane kwiaty, Scholi Canticum Novum za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem – Strażakom, Harcerzom i panom z Kościelnej Służby Porządkowej za wartę przy grobie Pańskim, Zespołowi charytatywnemu za przeprowadzenie akcji rozdawania paczek świątecznych oraz wszystkim, którzy tak hojnie składali dary żywnościowe dla ubogich. Braciom ze wspólnot Drogi Neokatechumenalnej za pomoc techniczną przy dekoracjach. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
2. W poniedziałek Msze tak jak w niedzielę. Taca będzie przeznaczona na KUL. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
3. W niedzielę za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. O 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, odmówimy Koronkę. Uczestnicząc w tej modlitwie można zyskać odpust zupełny. Ponadto można zyskać taki odpust w tym dniu odmawiając przed Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz, Wierzę i wezwanie: Jezu miłosierny, ufam Tobie. Taca w tym dniu jest przeznaczona na dzieła charytatywne w naszej diecezji. Nowennę do Miłosierdzia Bożego odprawiamy po Mszy wieczornej.
4. Małżeństwa z Ruchu Szensztackiego zapraszają na ostatnie spotkanie z cyklu „4 kroki by być bliżej siebie” w najbliższy piątek o 19.00 w auli.
5. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w niedzielę za tydzień o 12.45 w Auli.
6. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
7. Dzieci przystępujące do I Komunii Św. pielgrzymują na Jasną Górę w niedziele 16 i 23 kwietnia. Wyjazd o 14.30, nocleg na Halach przy Jasnej Górze. Powrót w poniedziałek ok.19.00. Są jeszcze wolne miejsca w autokarach. Zapraszamy szczególnie dzieci z poprzednich lat, kiedy nie mogliśmy organizować pielgrzymki oraz wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Zbigniew Rudnicki, kaw i Agnieszka Małgorzata Żmijewska, panna. Oboje z par tut. Zap. II. Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii.