V Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

                   V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza dziś przed kościołem palemki. Za tydzień, pół godziny przed każdą Mszą, będzie można nabyć u nich palmę wielkanocną. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych naszej młodzieży.
 2. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. W piątek o 21.00 Msza rozpoczynająca nocne czuwanie. Skrutacja pisma Świętego od 23.00 do 24.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy o 7.15.
 3. Ponieważ pierwszy piątek miesiąca wypada w Wielki Piątek, odwiedziny chorych będą nieco zmienione. Ks. Marcin i Ks. Proboszcz odwiedzą chorych w najbliższy piątek. Ks. Rafał bez zmian w pierwszą sobotę.
 4. Dziękujemy za dary żywnościowe składane do koszy przy ołtarzu Bł. Męczenników Podlaskich. Siostry i bracia z parafialnej Caritas rozdysponują je przed świętami dla najuboższych w parafii.
 5. Spotkanie dla rodziców młodzieży, która przystąpi w kwietniu do Bierzmowania będzie w najbliższy czwartek o 19.00 w dolnym kościele.
 6. Droga Krzyżowa w piątek o 17.00 dla dzieci. W tym roku Droga Krzyżowa ulicami Zielonki w najbliższy piątek, rozpocznie się w parafii Św. Jerzego po Mszy o 18.00 a zakończy się przy naszym kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O 17.30 przed kościołem będą autokary, którymi będzie można dojechać do parafii Św. Jerzego na Mszę rozpoczynającą Drogę Krzyżową.
 7. Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną dziś o 17.15
 8. W sklepiku parafialnym są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny i wiele książek z nauczaniem Św. Jana Pawła II oraz książki dla dzieci o tematyce Wielkanocnej.
 9. W poniedziałek 27 marca o 18.30 na Uniwersytecie Kard. St. Wyszyńskiego odbędzie się  Koncert pasyjny wykonaniu chóru Bazyliki św. Krzyża „Sursum Corda„. Wstęp wolny. Dojazd indywidualny.
 10. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony przygotowała Misterium Paschalne p.t. Kocham Cię, Panie. Można je zobaczyć za tydzień w parafii Św. Jerzego po Mszy o 18.00. Inne terminy i miejsca na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 11. Prosimy o kontakt osobę, która zamówiła intencję Mszalną na 11czerwca na godz. 11.30.