IV Niedziela Wielkiego Postu
Wszystkie Ogłoszenia

                   IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2023

 1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Św. Józefa przeniesioną z niedzieli. Msze Święte o 6.30; 7.15 i 18.00 Po Mszy wieczornej Litania do Św. Józefa.
 2. W parafii Św. Jerzego w Zielonce rozpoczęły się katechezy dla młodzieży i dorosłych. Przez kilka tygodni w poniedziałki i czwartki o 20.00 będzie głoszone orędzie zbawienia. Zapraszajmy zwłaszcza osoby zagubione, zniechęcone i zaniedbane w wierze. Jest dla nich nadzieja.
 3. W parafii Św. Izydora w Markach odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Początek 5 kwietnia o 20.00 więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i ma ulotkach na stolikach z prasą.
 4. Dziękujemy za dary żywnościowe składane do koszy przy ołtarzu Bł. Męczenników Podlaskich. Siostry i bracia z parafialnej Caritas rozdysponują je przed świętami dla najuboższych w parafii.
 5. Droga Krzyżowa w piątek o 17.00 dla dzieci o 18.40 dla dorosłych i o 19.30 dla młodzieży.
 6. Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną dziś o 17.15
 7. W sklepiku parafialnym są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny i wiele książek z nauczaniem Św. Jana Pawła II.
 8. Spotkanie chłopców przygotowujących się do Bierzmowania z drugiego roku przygotowań będzie w niedzielę 19 marca o 19.00 w domu Św. Józefa
 9. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w niedzielę 19 marca o 12.45 w auli.
 10. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z pierwszego roku przygotowań będzie dziś o 19.00 w dolnym kościele.
 11. Msza wypominkowa za zmarłych będzie dziś /19.03/ o 18.00. Wypominki będą czytane przed Gorzkimi Żalami o 17.00
 12. Jerycho Różańcowe w naszej parafii rozpocznie się dziś /19.03/ o 18.00 i potrwa do soboty 25.03 do Mszy o 18.00. Zachęcamy do udziału w tej szczególnej modlitwie trwającej dzień i noc. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.
 13. Nasza parafia gościła w naszym diecezjalnym Radiu W niedzielę 19 marca o 20.00 będzie godzinna audycja o naszej parafii. Zachęcamy do słuchania naszej Diecezjalnej rozgłośni.
 14. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w sobotę 25 marca, podczas Mszy św. o godz. 18,00 złożymy po raz 27 przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja to przyjęcie w duchową opiekę jednego dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki i codzienna modlitwa przez 9 miesięcy w intencji adoptowanego dziecka.   Materiały informacyjne na temat Duchowej Adopcji oraz tzw. aborcji będą wyłożone na półkach z prasą.
 15. W poniedziałek 27 marca o 18.30 na Uniwersytecie Kard. St. Wyszyńskiego odbędzie się  Koncert pasyjny wykonaniu chóru Bazyliki św. Krzyża „Sursum Corda„,

soliści: Ryszard Morka – bas, Małgorzata Komorowska – harfa, Tadeusz Melon – skrzypce.

Teksty Kardynała Stefana Wyszyńskiego czyta Barbara Dobrzańska z aktorami Teatru Fijewskich. W niedzielę za tydzień podamy szczegóły o możliwości wspólnego wyjazdu autokarem.

 1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Krystian Taraj, kaw. z par. Matki Teresy z Kalkuty w Turowie i   Magdalena       Barbara Borysiak,  panna z par. tut. Zap. II

– Maciej Łastawiecki, kaw. z par. Św. Józefa w Ursusie i Urszula Doda, panna z par. tut. Zap. II