IV Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

 4 Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023            

  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2630 rodzin. To ok. 20% mniej niż przed trzema laty i ok. 10% więcej niż przed rokiem. Struktura parafii zmienia się. Wiele mieszkań pustoszeje po śmierci starszych mieszkańców i często są wynajmowane ludziom słabo związanym z kościołem lub innowiercom. Do nowych domów sprowadzają się w znacznej mierze ludzie bardzo słabo związani z kościołem lub niewierzący. Dziękujemy za szczerość, za życzliwe przyjęcie, za przejawy głębokiej troski o Kościół oraz za ofiarność, która wzrosła o ok. 20% w stosunku do ubiegłego roku. Dziękujemy i gratulujemy tym rodzinom, które postarały się o to, by być w komplecie w czasie wizyty. Za wszelkie uchybienia przepraszamy. Jest jeszcze możliwość umówienia się na wizytę indywidualnie.
  2. We czwartek święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte o 6.30; 7.15; 10.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic na każdej mszy. Pamiętajmy o nałożeniu kołnierzyków na gromnice, aby nie pochlapać woskiem ławek i podłogi. Msza o powołania kapłańskie w tym dniu o 6.30. W naszej parafii od niedawna jest modlitwa różańcowa za kapłanów od poniedziałku do soboty o godz.15.10 w kościele. Zapraszamy do modlitewnej troski o kapłanów.
  3. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.15 i od 16.30. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00. Skrutacja Pisma Świętego od 23 do 24. Odwiedziny chorych bez zmian.
  4. Pierwsza sobota. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy o 7.15. Odwiedziny chorych bez zmian.
  5. Pierwsza niedziela. Po mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna.
  6. Spotkanie rady parafialnej i przedstawicieli wszystkich grup i zespołów parafialnych, w związku z czekająca nas wizytacją biskupią, będzie we czwartek 2 lutego o 19.00 w auli.
  7. Wymiana tajemnic różańcowych Róż Rodziców modlących się za dzieci dziś po mszy o 13.00 w auli. Wymiana tajemnic Róż młodzieży za tydzień po mszy o 11.30 w domu Św. Józefa.
  8. Zapraszamy do dołączenia do Żywego Różańca. Prosimy przedstawiciela koła różańcowego o słowo zachęty.
  9. Do małżeństwa przygotowują się: Patryk Glinka, kaw z par. tut. i Amanda Habit, panna z par. Św. Trójcy w Komarowie. Zap.II. Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach zobowiązany jest poinformować o tym w kancelarii parafialnej.

Informujemy, że ks. Marcin Hołuj zakończył pełnienie posługi diecezjalnego egzorcysty z dniem 15 grudnia 2022 roku. W diecezji warszawsko-praskiej aktualnie tę posługę pełnią: ks. Przemysław Śliwiński CP oraz ks. Janusz Grygier.

Jakub Troszyński
dyrektor biura prasowego diecezji Warszawsko – praskiej.