Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Wszystkie Ogłoszenia

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2023

                                          Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia.

  1. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze jak w niedzielę oraz msza o 21.00 na rozpoczęcie czuwania przed pierwszą sobotą miesiąca. Taca na Misje. Z racji uroczystości post nie obowiązuje. Po Mszy o 13.00 wyrusza Orszak Trzech Króli. Przemarsz zakończy się w Ośrodku Kultury i Sportu ok.15.00 Będą tam Jasełka Misyjne i zbiórka ofiar na misje i koszty orszaku.  Dla każdego uczestnika orszaku została przygotowana korona oraz peleryna w danym kolorze, która będzie rozprowadzana przez wolontariuszy w dniu orszaku po każdej Mszy Świętej. Koszt: min. 20 zł. za pelerynę.    Każdy z Orszaków tworzą rodzice ze swoimi dziećmi:

Czerwony Orszak Kacpra – europejski – tworzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pozostali parafianie.   Zielony Orszak Melchiora – azjatycki – tworzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 2.   Niebieski Orszak Baltazara – afrykański – tworzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 4.   Społeczność przedszkoli z terenu naszej parafii również zachęcamy do dołączenia: Dziewczynki mogą przebrać się za aniołów, a chłopcy za pastuszków

  1. Rafał z młodzieżą zaprasza na Jasełka 1 stycznia o 19.00 oraz 8 stycznia o 14.00
  2. Pierwszy czwartek miesiąca. Msza o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00
  3. Pierwsza Sobota. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy o 7.15.
  4. 8 stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia.
  5. Małżeństwa z Ruchu Szensztackiego zapraszają na otwarte spotkania z cyklu „ 4 kroki by być bliżej siebie „  Pierwsze spotkanie odbędzie się  – 13 stycznia ,szczegóły na plakatach i w gazetce Ecclesia .Grupa zapewnia opiekę dzieciom, które przyjdą z rodzicami.
  6. Wymiana tajemnic dla Różańca rodziców 1.01. o 14.00 w auli

Wymiana tajemnic dla dzieci i młodzieży 8.01 o 12.30 w domu św. Józefa

  1. Proboszcz parafii św. Jerzego w Zielonce wraz z burmistrzem Zielonki zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu kapeli góralskiej Beskid w niedzielę 8 stycznia po mszy św. wieczornej.
  2. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Poniedziałek 2 stycznia – ul. Wschodnia, Południowa, Januszewicza, Orwida i Woronieckiego.

Wtorek 3 stycznia – ul. Szymańskiego, Zielone Łąki, Osiedla: Pod Dębami i Garden Park.

Środa 4 stycznia – ul. Ossowska po obu stronach do nr. 52 Dwaj księża od początku, następni od

  1. 18 , kolejny ksiądz od nr 38 po obu stronach.

Czwartek 5 stycznia – ul. Turowska, Korczaka i Bartnika.

W przyszłym tygodniu:

Poniedziałek 9 stycznia – ul. Ossowska Dwaj księża po obu stronach od nr. 53

                                            następni od nr. 73 i 78 , kolejny ksiądz od końca.

 Wtorek 10 stycznia – ul. Polna, Mazowiecka i Ogrodowa.

Środa 11 stycznia – ul. Marecka od krańców i Mała.

Czwartek 12 stycznia – ul. Inżynierska, Cicha, Prusa, Zaułek oraz od 19.00 Różana.

 Piątek 13 stycznia –  ul. Pogonowskiego, Jagiełłowicza, Piastowska od krańców i Krasińskiego.

 Sobota 14 stycznia – ul. Jagiellońska, Kwiatowa, Kościuszki i Syreny.

Zachęcamy do obecności całą rodzinę. Jeśli proponowany termin nie odpowiada można umówić się   na inny czas. Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00.