Boże Narodzenie 2022
Wszystkie Ogłoszenia

Narodzenie Pańskie – 25 grudnia 2022     

  1. Dziękujemy służbie liturgicznej i kandydatom do bierzmowania za pomoc w dekoracji bożonarodzeniowej. Dziękujemy Paniom układającym kwiaty w kościele. Dziękujemy również Siostrom Dominikankom, rodzicom i młodzieży za przygotowywanie śniadań dla dzieci po Roratach.
  2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we środę 28 grudnia po Mszy wieczornej.
  3. Msza na zakończenie starego roku w sobotę 31 grudnia o 18.00. Po Mszy nabożeństwo przebłagalno dziękczynne.
  4. Rafał z młodzieżą zaprasza na Jasełka 1 stycznia o 19.00 oraz 8 stycznia o 14.00
  5. Nasza parafia we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sportu i wolontariuszami ze szkół z terenu naszej parafii organizuje kolejny raz w naszym mieście Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2023 r. Ramowy plan wydarzenia: o godz. 13 – Eucharystia w kościele, o 14 – zawiązanie Orszaku: Anioł Pański, przedstawienie Trzech Królów i ich okrzyków, wymarsz za Gwiazdą kolędników misyjnych, aniołów, pastuszków, Orszaku Kacpra, Orszaku Melchiora, Orszaku Baltazara

Ok. 15 – Pokłon Trzech Króli w ośrodku Kultury i Sportu, Jasełka Kolędników Misyjnych, a przy wyjściu zbiórka ofiar na misje oraz w części na pokrycie kosztów organizacji Orszaku.

Dla każdego uczestnika orszaku została przygotowana korona oraz peleryna w danym kolorze, która będzie rozprowadzana przez wolontariuszy w dniu orszaku po każdej Mszy Świętej. Koszt: min. 20 zł. za pelerynę.

Każdy z Orszaków tworzą rodzice ze swoimi dziećmi:

Czerwony Orszak Kacpra – europejski – tworzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pozostali parafianie

Zielony Orszak Melchiora – azjatycki – tworzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 2

Niebieski Orszak Baltazara – afrykański – tworzy społeczność Szkoły Podstawowej nr 4

Społeczność przedszkoli z terenu naszej parafii również zachęcamy do dołączenia: Dziewczynki mogą przebrać się za aniołów, a chłopcy za pastuszków

W związku z tym wydarzeniem prosimy ojców o dołączenie do Straży Orszaku. Odprawa strażników orszakowych oraz próba generalna wszystkich statystów zaangażowanych w te uliczne jasełka odbędzie się 30 grudnia o 19:00 w domu Św. Józefa.

  1. Biblioteka parafialna zaprasza w niedziele od 11,00 do 13,00. Do końca grudnia prezentujemy ciekawe książki – dary naszych Parafian. Oferujemy je chętnym gratisowo. Zapraszamy!
  2. Wizyta duszpasterska będzie kontynuowana w styczniu.

Poniedziałek 2 stycznia – ul. Wschodnia, Południowa, Januszewicza, Orwida i Woronieckiego.

Wtorek 3 stycznia – ul. Szymańskiego, Zielone Łąki, Osiedla: Pod Dębami i Garden Park.

Środa 4 stycznia – ul. Ossowska po obu stronach do nr. 52 Dwaj księża od początku, następni od

  1. 18 , kolejny ksiądz od nr 38 po obu stronach.

Czwartek 5 stycznia – ul. Turowska, Korczaka i Bartnika.