II Niedziela Adwentu
Wszystkie Ogłoszenia

III Niedziela Adwentu  – 11 grudnia 2022

  1. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Roratach codziennie o 6.30. Po Mszy zapraszamy na śniadanie do auli od poniedziałku do piątku.
  2. Nasz organista, Pan Robert wraz z małżonką Agnieszką, będą roznosili poświęcone opłatki w domach przy ul. Jagiellońskiej, Piastowskiej i przyległych. Do opłatków jest dołączony list ks.

Proboszcza do parafian oraz życzenia świąteczne od księży. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone, jak w latach ubiegłych,   na ogrzewanie naszej świątyni oraz w części jako podziękowanie za pracę Pana Roberta.

  1. Trwa jeszcze zbiórka żywności dla ubogich z naszej parafii. Kosze są ustawione przy ołtarzu bł. Męczenników Podlaskich. Dziękujemy ofiarodawcom.
  2. W sobotę ubieramy choinki. Zapraszamy od 8.30 Jeśli ktoś chciałby ofiarować dużą choinkę prosimy dziś lub jutro o kontakt.
  3. W naszym sklepiku są jeszcze świece wigilijne Caritas oraz ciekawe książki o tematyce Bożonarodzeniowej i kolorowanki dla dzieci.
  4. Biblioteka parafialna zaprasza w niedziele od 11,00 do 13,00. Od dziś do końca grudnia prezentujemy ciekawe książki – dary naszych Parafian. Oferujemy je chętnym gratisowo. Zapraszamy!           
  5. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
  6. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

Poniedziałek 12.12 – ul. Ks. Skargi, Kolejowa od krańców,  i Literacka od krańców

Wtorek 13.12 – ul. Sienkiewicza od krańców

Środa 14.12 – ul. Mickiewicza od krańców, Kosynierów i Fredry.

Czwartek 15.12 – ul. Skorupki, Bajkowskiego, Janikowskiego, Wyszyńskiego, Kraszewskiego.

Piątek 16.12 – ul. Kopernika, Szkolna, Słoneczna, Rencistów.

Sobota 17.12 – ul. Dziennikarska, Słowackiego, Mostowa, Północna

Dalszy ciąg wizyty po nowym roku. Szczegóły podamy za tydzień.  Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i Słowem budzącym wiarę.  Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do

obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami i otrzymać cenny dar błogosławieństwa. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które

zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na remont więźby dachowej na plebanii i w miarę możliwości na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków.  Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00.     Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki

i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się. Zazwyczaj odwiedziny rozpoczynamy od najniższych numerów domów, chyba,   że ogłosimy inaczej.

  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Hubert Radosław Demianowski, kaw. z par. tut i Lidia Anna Stolarczyk, panna, z par. Św. Brata Alberta w Makowie Maz. Zap. II Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.