Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Wszystkie Ogłoszenia

XXXIV niedziela zwykła – 20 listopada 2022

Dziś, w 22 rocznicę oddania naszego miasta Chrystusowi Królowi o godz. 15.00 zgromadzimy się przy krzyżu na wzgórzu przy Urzędzie Miasta, upamiętniającym tamte wydarzenia, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odnowimy akt zawierzenia Chrystusowi Królowi naszego miasta.

Za tydzień rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Będzie to czas naszych parafialnych rekolekcji, które poprowadzi ks. Łukasz Żak opowiadający nam swego czasu o Św. Augustynie.

Spotkania rekolekcyjne będą w następującym porządku:

Poniedziałek – Msze Święte o godz. 6.30; 8.00; 10.00 18.00; 20.00

Wtorek – Msza Św. tylko o 6.30; potem Liturgie pokutne o 8.00; 10.00; 16.00; 18.00; 20,00 z możliwością Komunii Świętej.

Środa – Msze Święte o godz. 6.30; 8.00; 10.00 18.00; 20.00. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona dla ks. Rekolekcjonisty.

 1. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do pomocy przy organizacji śniadań dla dzieci po Roratach. Lista i bliższe informacje w zakrystii.
 2. Małżonków przeżywających kryzys małżeństwa zapraszamy na warsztaty p.t.: „Jak wychodzić z kryzysów małżeńskich w świetle słowa Bożego?” Zajęcia prowadzi ks. Marek Kruszewski. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 3. Kandydaci do bierzmowania z drugiego roku przygotowań mają spotkanie dziś /20.11./ o 19.00 w kościele. Natomiast kandydaci z pierwszego roku przygotowań spotykają się w tym samym dniu o 19.00 w Auli w domu katechetycznym.
 4. Spotkanie grupy Św. O. Pio we środę 23 11. Po Mszy wieczornej.
 5. Wymiana tajemnic Różańca rodziców w niedzielę za tydzień po Mszy o 13.00
 6. Nasz organista, Pan Robert wraz z małżonką Agnieszką, będą roznosili poświęcone opłatki w domach przy ul. Wschodniej, Dziennikarskiej, Ossowskiej, Zielone Łąki i sąsiadujących, następnie przy ul. Powstańców, Długiej, Żabiej, Dąbrowskiego i sąsiednich. Do opłatków jest dołączony list ks. Proboszcza do parafian oraz życzenia świąteczne od księży. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone, jak w latach ubiegłych, na ogrzewanie naszej świątyni oraz w części jako podziękowanie za pracę Pana Roberta.
 7. Klerycy naszego Seminarium przygotowali przedstawienie p.t. Pinokio. Wybieramy się do seminarium 3 grudnia. Wyjazd o 14.00 z kościoła. Zapisy w zakrystii.
 8. Zapraszamy do udziału w zbiórce żywności, organizowanej przez Wirtualną Choinkę która odbędzie się w dniach 26-27 listopada w sklepach na terenie Zielonki. Szukamy wolontariuszy, którzy mogliby rozdawać ulotki informujące o zbiórce, odbierać przekazywaną żywność, później ją posortować. Zapisy osób chętnych odbywają się drogą mailową:  pararejzielonka@gmail.com
 9. Zbiórka żywności dla ubogich z naszej parafii rozpoczęła się dziś. Kosze są ustawione przy ołtarzu bł. Męczenników Podlaskich.
 10. Ruch Światło-Życie zaprasza do formacji w Oazie Dzieci Bożych wszystkich chłopców i dziewczęta od 4 do 7 klasy. Spotkania będą odbywały się w piątki od 17:30 do 19:00. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marcina.
 11. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na świętowanie rocznicy powstania tej rozgłośni. Informacje o zapisach na tablicach ogłoszeń.
 12. Bielanki pod opieką rodziców i Sióstr Dominikanek przygotowały Kiermasz Adwentowy. Pod chórem można zobaczyć ich prace i wesprzeć je, w organizacji spotkań formacyjnych i wyjazdu na rekolekcje wakacyjne. Za tydzień dalszy ciąg kiermaszu.
 13. Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu:

Poniedziałek 21.11 – ul. Szczęśliwa, Krótka, Wesoła oraz Wolności 5 i Wolności 11 i 11a.

Wtorek 22.11 – ul. Dębowa, Lipowa, Prosta i Podleśna.

Środa 23.11 – ul. Przemysłowa 4 i Przemysłowa 4a od krańców.

 

Czwartek 24.11 – ul. Rzeczna, Konopnickiej, Pogodna, Krzywa.

Piątek 25.11 – Kilińskiego od krańców i od Kolejowej w obie strony.

Sobota 26.11 – Staszica od krańców, Asnyka i Niecała po 10.00

Dalszy ciąg wizyty od poniedziałku 5 grudnia.

Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00.       Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się. Zazwyczaj odwiedziny rozpoczynamy od najniższych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej.