XXXIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                                        XXXIII niedziela zwykła – 13 listopada 2022

 1. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny. W 22 rocznicę oddania naszego miasta Chrystusowi Królowi o godz. 15.00 zgromadzimy się przy krzyżu na wzgórzu przy Urzędzie Miasta, upamiętniającym tamte wydarzenia, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odnowimy akt zawierzenia Chrystusowi Królowi naszego miasta.
 2. Następna niedziela rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. Będzie to czas naszych parafialnych rekolekcji, które poprowadzi ks. Łukasz Żak opowiadający nam swego czasu o Św. Augustynie.
 3. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do pomocy przy organizacji śniadań dla dzieci po Roratach. Lista i bliższe informacje w zakrystii.
 4. Katecheza Chrzcielna, obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych proszących o chrzest dziecka, będzie za tydzień 20.11. o 12.45 w auli, w Domu Katechetycznym.
 5. Małżonków przeżywających kryzys małżeństwa zapraszamy na warsztaty p.t.: „Jak wychodzić z kryzysów małżeńskich w świetle słowa Bożego?” Zajęcia prowadzi ks. Marek Kruszewski. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
 6. Kandydaci do bierzmowania z drugiego roku przygotowań mają spotkanie w niedzielę za tydzień o 19.00 w kościele. Natomiast kandydaci z pierwszego roku przygotowań spotykają się za tydzień o 19.00 w Auli w domu katechetycznym.
 7. Nasz organista, Pan Robert wraz z małżonką Agnieszką, będą roznosili poświęcone opłatki, w blokach przy ul. Przemysłowej, przy ul. Przyległych do ul. Wolności potem ul. Chopina, Staszica, Kolejowej i Literackiej, Łukasińskiego i poprzecznych. Do opłatków jest dołączony list ks. Proboszcza do parafian oraz życzenia świąteczne od księży. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone, jak w latach ubiegłych, na ogrzewanie naszej świątyni oraz w części jako podziękowanie za pracę Pana Roberta.
 8. W Urzędzie Miasta jest dostępna wystawa „11 listopada w Zielonce” Można ją oglądać w dniach od 11 do 20 listopada w Sali konferencyjnej.
 9. Projekcja filmu „11 Listopada”, autorstwa naszych parafian ś.p. Kamila Kulczyckiego i Urszuli Szałaty, będzie w sobotę, 19 listopada, o godzinie 14:00, w Urzędzie Miasta Zielonka.
 10. Księża biskupi zapraszają młodzież z diecezji na zlot w ramach Dni Młodzieży 19.11. Młodzież z naszej parafii uczestniczy w spotkaniu w Warszawie w bazylice przy ul. Kawęczyńskiej. Początek o 13.30. Zapisy i informacje u ks. Rafała.
 11. Spotkanie grupy Rycerzy Św. Jana Pawła II będzie we wtorek 15 listopada o 19.00 w Domu Katechetycznym.
 12. Klerycy naszego Seminarium przygotowali przedstawienie p.t. Pinokio. Wybieramy się do seminarium 3 grudnia. Wyjazd o 14.00 z kościoła. Zapisy w zakrystii.
 13. Zapraszamy do udziału w zbiórce żywności, organizowanej przez Wirtualną Choinkę która odbędzie się w dniach 26-27 listopada w sklepach na terenie Zielonki. Szukamy wolontariuszy, którzy mogliby rozdawać ulotki informujące o zbiórce, odbierać przekazywaną żywność, później ją posortować. Zapisy osób chętnych odbywają się drogą mailową:  pararejzielonka@gmail.com
 14. Zbiórka żywności dla ubogich z naszej parafii rozpocznie się za tydzień. Kosze jak dotychczas będą ustawione przy ołtarzu bł. Męczenników Podlaskich.
 15. Przyjmujemy jeszcze imiona zmarłych na wypominki roczne. W 3 niedzielę miesiąca o 18.00 Msza św. za wszystkich poleconych naszej modlitwie. Kwadrans przed Mszą czytamy kolejny fragment wypominek. Ponadto na mszach codziennych w modlitwie powszechnej czytamy niewielki fragment wypominek.
 16. Ruch Światło-Życie zaprasza do formacji w Oazie Dzieci Bożych wszystkich chłopców i dziewczęta od 4 do 7 klasy. Spotkania będą odbywały się w piątki od 17:30 do 19:00. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Marcina.
 17. Spotkanie osób wyjeżdżających do Lizbony w niedzielę /13.11/ o 19.00 w domu św. Józefa. Są jeszcze wolne miejsca.
 18. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na świętowanie rocznicy powstania tej rozgłośni. Informacje o zapisach na tablicach ogłoszeń.
 19. Bielanki pod opieką rodziców i Sióstr Dominikanek przygotowały Kiermasz Adwentowy. Pod chórem można zobaczyć ich prace i wesprzeć je, w organizacji spotkań formacyjnych i wyjazdu na rekolekcje wakacyjne.
 20. Od poniedziałku 14 listopada rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Każdego roku rozpoczynamy od innej części naszej parafii. Część mieszkańców odwiedzamy przed świętami i część w styczniu i na początku lutego. Rozpoczniemy od Osiedla Wolności według porządku:

Poniedziałek 14.11. – ul. Wolności 2 bl. 2; 3; 4; 5 i 6

Wtorek 15.11 – ul. Wolności 2 bl. 10; 10A; 11 i od 17.30 bl. 11A

Środa 16.11. – ul. Wolności 2 bl.  9; 13 od krańców; 24 i 24A

Czwartek 17.11 – ul. Wolności 2 bl. 12; 14; 15 od 19.00; 16 i 17

Piątek 18.11 – ul. Wolności 2 bl. 7; 8 i 22

Sobota 19.11 – ul. Wolności 2 bl. 23 i 23A oraz ul. Wolności domki

W przyszłym tygodniu:

Poniedziałek 21.11 – ul. Szczęśliwa, Krótka, Wesoła oraz Wolności 5

Wtorek 22.11 – ul. Dębowa, Lipowa, Prosta i Podleśna.

Środa 23.11 – ul. Przemysłowa 4 i Przemysłowa 4a od krańców.

Czwartek 24.11 – ul. Rzeczna, Konopnickiej, Pogodna, Krzywa.

Piątek 25.11 – Kilińskiego od krańców i od Kolejowej w obie strony.

Sobota 26.11 – Staszica od krańców, Asnyka i  Niecała po 10.00

Przychodzimy do waszych domów z Bożym błogosławieństwem i Słowem budzącym wiarę. Owoce tego krótkiego spotkania zależą w znacznej mierze od waszego zaangażowania. Dlatego zachęcamy do obecności całą rodzinę. Warto przesunąć lub odłożyć inne zajęcia, by spotkać się z Jezusem, który przychodzi z nami i otrzymać cenny dar błogosławieństwa. Jeśli komuś nie odpowiada termin proponowany, można umówić się indywidualnie na inny termin. Ofiary, które zechcecie złożyć przy tej okazji będą przeznaczone na remont więźby dachowej na plebanii i w miarę możliwości na realizację planów, o których można przeczytać w liście od ks. Proboszcza dołączonym do opłatków.  Wizytę rozpoczynamy o 16.30 a w soboty o 9.00.       Na wizytę przygotowujemy: Pismo Święte, krzyż, płonące świece, wodę święconą oraz zeszyty z katechezy dzieci i młodzieży. W czasie trwania wizyt kancelaria będzie czynna po południu tylko we wtorki i czwartki. Poranny czas kancelarii nie zmienia się. Zazwyczaj odwiedziny rozpoczynamy od najniższych numerów domów, chyba, że ogłosimy inaczej.