XXXI Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                                        XXXI niedziela zwykła – 30 października 2022

 1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o 7.00, 8.45, 10.00. Na cmentarzu Msza Święta o 11.30 razem z parafią Św. Jerzego. Po mszy na cmentarzu procesja z czytaniem wypominek jednorazowych. Po procesji możliwość poświęcenia nowych pomników. W tym dniu nie ma Mszy wieczornej. Przez 8 dni możemy uzyskać Odpust Zupełny dla naszych zmarlych. Codziennie jeden.
 2. We środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte jak w dzień powszedni. Procesja za zmarłych i wypominki jednorazowe po Mszy wieczornej.
 3. Wiosną przyszłego roku będziemy musieli wymienić więźbę dachową na plebanii, ponieważ połowa belek podtrzymujących dach jest zmurszała. To będzie związane z demontażem istniejącego dachu i ułożeniem go od nowa na nowej więźbie. Ofiary zebrane podczas wizyty duszpasterskiej będą przeznczone na ten cel.
 4. Można jeszcze włączyć się w słuchanie katechez wyrastających z doświadczenia spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, który zbawia grzesznika i wyprowadza z duchowej śmierci, z wewnętrznej pustki i przygnębienia do pokoju, radości i najgłębszego sensu życia. W poniedziałki i czwartki o 20.00 w dolnym kościele.
 5. Przyjmujemy imiona zmarłych na wypominki. Roczne jak dotychczas. W 3 niedzielę miesiąca

o 18.00 Msza św. za wszystkich poleconych naszej modlitwie. Kwadrans przed Mszą czytamy kolejny fragment wypominek. Ponadto na mszach codziennych w modlitwie powszechnej czytamy niewielki fragment wypominek. Wypominki jednorazowe będą na cmentarzu po Mszy 1 listopada oraz 2 listopada w kościele po Mszy wieczornej. Przy składaniu imion na wypominki jednorazowe proszę zaznaczyć czy na cmentarzu, czy w kościele.

 1. Na naszym cmentarzu w Zielonce wprowadzamy stopniowo segregację odpadów. Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę na tabliczki informacyjne i stosować się do nich. Potrzebna jest pomoc mężczyzn w porządkowaniu odpadów na cmentarzu. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii. Przy wyjściu głównym z kościoła są ustawione narzędzia, które będą dostępne na naszym cmentarzu dla ułatwienia prac porządkowych. Są one odpowiednio oznakowane dla przypomnienia, że używamy ich wyłącznie na cmentarzu. Gdybyśmy zauważyli je poza cmentarzem miejmy odwagę prosić, by tam się znowu znalazły. Dziękujemy pomysłodawcom i sponsorom tego projektu. Mamy nadzieję, że dostępność tych narzędzi będzie skuteczną pomocą zwłaszcza dla osób starszych.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Lizbony na ŚDM w 2023. Szczegóły u ks. Rafała.
 3. Uruchomiono bezpłatne telefoniczne linie wsparcia dla małżonków i rodzin w kryzysie. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 4. Organizujemy Bal Wszystkich Świętych 31 października. Rozpoczniemy Różańcem u Sióstr Dominikanek o 17.00, potem przejdziemy ul. Sienkiewicza do Szkoły nr. 4. Tam będą konkursy, zabawa i poczęstunek. Prosimy o przynoszenie ciast do szkoły nr. 4 w poniedziałek do godz. 17.00. Pamiętajmy o obuwiu na zmianę /będą też kapcie foliowe/. Więcej informacji na plakacie.
 5. Wymiana tajemnic Kółek Różańcowych Rodziców będzie dziś po Mszy o 13.00 w Auli.
 6. Grupa parafian podjęła modlitwę różańcową za kapłanów od poniedziałku do soboty o godz. 15.15. Rozumiejących potrzebę duchowego wsparcia kapłanów i troski o nowe powołania, zapraszamy w miarę możliwości do udziału w tej modlitwie.
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 6.15 i po południu od 16.30. Msza św. dla dzieci o 17.00. Odwiedziny chorych bez zmian. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00
 8. W pierwszą sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o 7.15.
 9. Dziś spotkanie Apostolatu Maryjnego o 19.00 w Domu św. Józefa.
 10. Dziś spotkanie dla osób chętnych do wystawienia jasełek o 19.00 w Domu św. Józefa.
 11. Księża biskupi zapraszają młodzież z diecezji na zlot w ramach Dni Młodzieży 19.11. Młodzież z naszej parafii uczestniczy w spotkaniu w Warszawie w bazylice przy ul. Kawęczyńskiej. Początek o 13.30. Szczegóły i informacje u ks. Rafała.