XXVIII Niedziela Zwykła
Wszystkie Wiadomości

                                        XXVIII niedziela zwykła – 9 października 2022

 1. Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej świątyni ma nową ramę. Ufundowała ją rodzina, która kiedyś ufundowała ten obraz. Niech Bóg wynagrodzi ofiarodawcom swoim błogosławieństwem.
 2. Rozpoczęliśmy remont poddasza plebanii. Część belek podtrzymujących dach jest zmurszała i wymaga wymiany. W tym tygodniu okaże się jaki zakres prac trzeba będzie podjąć.
 3. Rozpoczęliśmy cykl spotkań poświęconych Bożej miłości w naszym życiu dla umocnienia słabych, podźwignięcia zniechęconych i oświecenia tych, którzy myślą, że nie muszą się nawracać. Spotkania /katechezy/ odbywają się w poniedziałki i czwartki w dolnym kościele o 20.00 przez kilka najbliższych tygodni. Korzystajmy z czasu łaski, bo nie wiadomo, kiedy będzie następna taka sposobność.
 4. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Modlimy się codziennie o 17.15 do końca października.
 5. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na parafialną Caritas.
 6. Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w niedzielę 16.10 o 12.45 w auli.
 7. Na naszym cmentarzu w Zielonce wprowadzamy stopniowo segregację odpadów. Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę na tabliczki informacyjne i stosować się do nich. Potrzebna jest pomoc mężczyzn w porządkowaniu odpadów na cmentarzu. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
 8. Odbyły się spotkania Rodziców dzieci, które przystąpiły w maju do I Komunii Św. Zawiązała się grupa przygotowująca się do rocznicy. Ponieważ wielu rodziców brakowało proponujemy dodatkowy termin dla wszystkich szkół. Zapraszamy we wtorek 18 października o godz. 19.00 w Auli. Dzieci, które zostały wypisane z lekcji religii w klasie czwartej, nie będą mogły przystąpić do rocznicy.
 9. Kandydaci do bierzmowania rozpoczynający przygotowanie mają swoje spotkanie we wtorek 11. 10. o godz. 19.00 w kościele.
 10. Bezpłatne telefoniczne linie wsparcia dla małżonków i rodzin w kryzysie. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 11. Katecheza dla narzeczonych rozpoczęła się we środę 28 września o 19.00 w Domu Św. Józefa. Kolejne spotkania we środy o 19.00. Następna katecheza będzie w lutym przyszłego roku.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Lizbony na ŚDM w 2023. Osoby chętne mogą się jeszcze zgłaszać do Ks. Rafała.
 13. Procesja Fatimska we czwartek 13.10.po Mszy wieczornej.
 14. Organizujemy Bal Wszystkich Świętych 31 października po południu. Zapraszamy do udziału w przygotowaniu tego wydarzenia od strony duchowej, muzycznej, plastycznej, kulinarnej i logistycznej. Spotkanie organizacyjne będzie we środę 19.10 o 19.00 na plebanii.
 15. Dziś odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszy Św. Wychodźmy powoli, aby liczący nadążyli liczyć.
 16. Za tydzień będziemy zbierali ofiary na żywy pomnik Św. Jana Pawła II w postaci stypendiów dla młodzieży uzdolnionej. Posłuchajmy kilku słów od młodzieży uczestniczącej w tym dziele