XXVII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                                        XXVII niedziela zwykła – 2 października 2022

 1. Rozpoczęliśmy cykl spotkań poświęconych Bożej miłości w naszym życiu dla umocnienia słabych, podźwignięcia zniechęconych i oświecenia tych, którzy myślą, że nie muszą się nawracać. Spotkania /katechezy/ odbywają się w poniedziałki i czwartki w dolnym kościele o 20.00 przez kilka najbliższych tygodni. Korzystajmy z czasu łaski, bo nie wiadomo, kiedy będzie następna taka sposobność.
 2. W sobotę 1.10 rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe. Będą codziennie o 17.15.
 3. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja. Msza za Tę rozgłośnię i dzieła przy niej powstałe oraz za ofiarodawców jest w drugi poniedziałek miesiąca o 18.00
 4. Na naszym cmentarzu w Zielonce wprowadzamy stopniowo segregację odpadów. Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę na tabliczki informacyjne i stosować się do nich. Potrzebna jest pomoc mężczyzn w porządkowaniu odpadów na cmentarzu. Lista jest w zakrystii.
 5. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie we wtorek 4 października o 17 w salce ministranckiej (w podziemiach auli).
 6. Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. z poświęceniem i wręczeniem różańców będzie we czwartek 6 października o 19.00
 7. Rodziców dzieci, które przystąpiły w maju do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie inicjujące przygotowanie do świętowania rocznicy, według szkół, do których chodzą dzieci. nr.1 – poniedziałek 3.10.;  Szk. nr. 4 wtorek 4.10;  Szk. nr. 2. środa 5.10  Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 w auli.
 8. Kandydaci do bierzmowania rozpoczynający przygotowanie mają swoje spotkanie we wtorek 11. 10. O godz. 19.00 w kościele.
 9. Dzień skupienia dla narzeczonych w 9 października Sanktuarium Św. Faustyny Ostrówku. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 10. Katecheza dla narzeczonych rozpoczęła się we środę 28 września o 19.00 w Domu Św. Józefa. Kolejne spotkania we środy o 19.00. Następna katecheza będzie w lutym przyszłego roku.
 11. Osoby, które zgłosiły swój udział w wyjeździe do Lizbony na ŚDM w 2023 proszone są o kontakt z ks. Rafałem celem potwierdzenia uczestnictwa. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby chętne mogą się jeszcze zgłaszać.
 12. Osobę, która zamówiła Mszę św. na piątek 7.10 o 21. Prosimy o kontakt.
 13. Biuro pielgrzymkowe Totus Tuus , z którym pielgrzymowaliśmy do Medjugorie, zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Guadelupe w grudniu. Więcej informacji na stronie biura com.pl
 14. Posługa świeckich w katechezie parafialnej nabiera coraz większego znaczenia. To wymaga z kolei odpowiedniej formacji świeckich chętnych do takiej posługi. Poprosimy o kilka słów na ten temat P. Romana Wojciechowskiego, diakona stałego, który przeszedł taką formację i uczestniczy w koordynacji takich przygotowań dla świeckich. Zapraszamy.