XXVI Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                               XXVI niedziela zwykła – 25 września 2022

 1. Zgodnie z zaproszeniem z ubiegłej niedzieli rozpoczynamy w najbliższy poniedziałek

cykl spotkań poświęconych Bożej miłości w naszym życiu dla umocnienia słabych, podźwignięcia zniechęconych i oświecenia tych, którzy myślą, że nie muszą się nawracać. Spotkania /katechezy/ będą w poniedziałki i czwartki w dolnym kościele o 20.00 przez kilka najbliższych tygodni. Korzystajmy z czasu łaski, bo nie wiadomo, kiedy będzie następna taka sposobność.

 1. W sobotę 1.10 rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą codziennie o 17.15.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy o 7.15. Nocna adoracja poprzedzająca pierwszą sobotę rozpocznie się w piątek Mszą o 21.00. Skrutacja Pisma Św. od 23.00 do 24.00
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna. Przed kościołem zbiórka ofiar na Radio Maryja.
 4. Na naszym cmentarzu w Zielonce wprowadzamy stopniowo segregację odpadów. Bardzo prosimy, aby zwracać uwagę na tabliczki informacyjne i stosować się do nich. Potrzebna jest pomoc mężczyzn w porządkowaniu odpadów na cmentarzu. Zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz.
 5. Wymiana tajemnic Różańca Rodziców dziś po Mszy św. o 13.00 w Auli. (Róża Rodziców związana z siostrami dominikankami ma swoją wymianę przy kaplicy sióstr po Mszy św. o 10.00)
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w niedzielę (25.09) o 19.00 w domu św. Józefa.
 7. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie we wtorek 4 października o 17 w salce ministranckiej (w podziemiach auli).
 8. Spotkania formacyjne Dziewczęcej Służby Liturgicznej, czyli bielanek w tym roku formacyjnym 2022/2023 odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca w klasztorze Sióstr Dominikanek od godz. 16.00 do 17.30. Po spotkaniu jest również możliwość uczestniczenia we Mszy św. i nabożeństwie pierwszosobotnim. Służba bielanek w parafii ma miejsce w I niedzielę miesiąca o godz. 10.00 oraz w II niedzielę miesiąca o godz. 11.30. Dodatkowo dla dziewcząt są organizowane różne pielgrzymki, warsztaty i spotkania tematyczne. Serdecznie zapraszamy w imieniu opiekunów.
 9. Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. mają swoje spotkania w tym tygodniu według szkół, do których chodzą ich dzieci. Poniedziałek 26.09. Szk. nr. 4; wtorek 27.09 Szk. nr. 2; środa 28.09 Szk. nr. 1
 10. Dzień skupienia dla narzeczonych w Sanktuarium Św. Faustyny Ostrówku będzie 9 października. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 11. Serdecznie zapraszamy ubiegłorocznych kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizujące II rok pracy dziś (25.09) o godzinie 19 w auli.
 12. Katecheza dla narzeczonych rozpocznie się we środę 28 września o 19.00 w Domu Św. Józefa. Następna katecheza będzie w lutym przyszłego roku.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Łukasz Sut, kaw. z par. MB Królowej Polski w Markach i Małgorzata Wiercińska, panna, z par. tut. Zap. II

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.