XVIII Niedziela Zwykła *
Wszystkie Ogłoszenia

XVIII niedziela zwykła – 31 lipca 2022

 1. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O 17.00 zbieramy się na skwerze Żołnierzy AK by oddać hołd poległym i pomordowanym w czasie powstania i pomodlić się za nich.
 2. We wtorek można zyskać odpust zupełny nawiedzając świątynię i odmawiając Ojcze nasz i Wierzę
 3. Pierwszy czwartek miesiąca. Msza o powołania kapłańskie i zakonne o 7.00.
 4. Pierwszy piątek. Spowiedź od 6.45 oraz po południu od 17.00. Msza rozpoczynająca nocne czuwanie o 21.00. Odwiedziny chorych: Ks Kazimierz jak zwykle. Ks Rafał 14 sierpnia po południu, Ks. Marcin Wojtczak po 14 sierpnia na zaproszenie.
 5. Pierwsza sobota. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy o 7.00 W tym dniu obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze jak w dzień powszedni.
 1. Pierwsza niedziela. Po Mszy o 10.00 procesja Eucharystyczna.
 1.  Bardzo prosimy o zgłoszenie się w trybie pilnym osób, które wykupiły miejsce na cmentarzu w końcowej części sektora D przed rokiem 2000. Lista grobów i pustych miejsc zarezerwowanych, co do których nie wiemy, kiedy zostały nabyte, jest na tablicy ogłoszeń. Prośba dotyczy wyłącznie tych grobów i miejsc.
 1. Bielanki wraz z rodzicami zapraszają do kawiarenki w ogrodzie za kościołem w niedzielę 7 sierpnia po Mszach Św. o godz. 8.45, 10.00 i 11.30. Dochód zostanie przeznaczony na organizację rekolekcji i pielgrzymek w nowym roku szkolnym”.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w sobotę 6 sierpnia. Więcej szczegółów na tablicach ogłoszeń.
 2. Zapraszamy do udziału w Praskiej Pielgrzymce Pieszej Pomocników Matki Kościoła na Jasną Górę. Początek 16.08.2022 w konkatedrze na Kamionku o 6.00. Zapisy będą odbywały się przy konkatedrze (ul. Grochowska 365 w Warszawie) 7, 14 i 15 sierpnia od 17.00 do 19.00. Szczegółowe informacje na stronie www.pielgrzymkapomocnikow.pl. Pielgrzymkę prowadzi ks. Rafał Goliński.
 3. Ks. Mieczysław Stefaniuk zaprasza na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 25 sierpnia. Wyjazd 25 o 5 rano, powrót wieczorem. Zapisy u Sióstr Dominikanek.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

    – Eryk Piotr Niedbała, kaw i Katarzyna Kończak, panna, oboje z par. tut. Zap II

– Adam Kałuski, kaw z par. tut. i Kinga Łajca, panna z par. Św. Jerzego w Zielonce. Zap. II

– Łukasz Bogdański, kaw. z par. tut i Monika Grabowska, panna z par. Św. Trójcy w Kobyłce. Zap. II

– Kacper Pazio, kaw z par tut i Martyna Karolina Cygan, panna z par Św. Jerzego w Zielonce. Zap. I

– Michał Antonii Godlewski , kaw z par MB Królowej Aniołów w Warszawie i Joanna Wysocka, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.