XII Niedziela Zwykła
Wszystkie Ogłoszenia

                                        XII niedziela zwykła – 19 czerwca 2022

 1. Od 24. 06 (piątek) rozpoczyna się porządek wakacyjny sprawowania Mszy św. co oznacza, że w dni powszednie rano Msze św. będą odprawiane rano tylko o 7.00, zaś w niedziele nie będzie Mszy o 13.00, a wieczorna Msza św. niedzielna będzie zamiast 18.00 sprawowana o 19.00. Pozostałe nabożeństwa bez zmian.
 2. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane codziennie bezpośrednio po Mszy wieczornej. Do czwartku odbywają się z procesją Eucharystyczną.
 3. Dziś katecheza chrzcielna o 12.45 dla rodziców i chrzestnych w Auli o 12.45.
 4. Dziś młodzież Ruchu Światło-Życie po każdej Mszy Świętej zaprasza do kawiarenki w ogrodzie. Będzie możliwość zamówienia kawy i herbaty oraz zjedzenia ciasta. Dobrowolne ofiary składane przy okazji zamówień będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 5. W środę 22.06 Msza św. na zakończenie roku formacyjnego Służby liturgicznej o 18.00. Po Mszy św. spotkanie.
 6. Msza św. w intencji grupy o. Pio w czwartek 23.06 o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie w domu św. Józefa. W tym dniu również wypada ostatni dzień dawnej oktawy Bożego Ciała – po procesji poświęcenie kwiatów i wianków.
 7. Spotkanie dla osób zainteresowanych przygotowaniem i udziałem w spotkaniu ŚDM w Lisbonie w 2023 w wakacje (przełom lipca i sierpnia) odbędzie się w czwartek 23.06 o godz. 20.00 w domu św. Józefa.
 8. W piątek 24.06 wypada zakończenie roku szkolnego. Msza dla uczniów, rodziców i nauczycieli szkół z naszej parafii o godz. 8.00. W tym dniu w Kościele obchodzimy Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Pozostałe Msze św. parafialne o 7.00 i 18.00, a w DPS przy ul. Poniatowskiego o 9.30.
 9. Za tydzień w niedzielę 26.06 błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy św.
 10. Za tydzień w niedzielę wymiana tajemnic dla Różańca Rodziców po Mszy o 13.00 w Auli.
 11. Za tydzień w niedzielę spotkanie Apostolatu Maryjnego w domu św. Józefa o 19.00.
 12. Terminy uroczystości I Komunii w naszej parafii będą w następującym porządku:
  1. dla SP nr 1: 05;
  2. dla SP nr 2: 05;
  3. dla SP nr 4: 05;
  4. Rocznica I Komunii jest planowana na 3.06.
 13. W związku z toczącym się procesem sądowym o zasiedzenie części naszego cmentarza bardzo prosimy o zgłoszenie się w trybie pilnym osób, które wykupiły miejsce na cmentarzu w końcowej części sektora D przed rokiem 2000. Lista grobów i pustych miejsc zarezerwowanych, co do których nie wiemy, kiedy zostały nabyte, jest na tablicy ogłoszeń. Prośba dotyczy wyłącznie tych grobów i miejsc.
 14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Łukasz Jakub Wnuk, kaw. z par NMP Matki Kościoła w Markach
i Zuzanna Marczuk, panna z par. tut. Zap. II

Jakub Andrzej Duszyński, kaw. z par. tut
i Patrycja Ścierska, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Przysusze. Zap. II

Adam Igor Wiśniewski, kaw z par. M B Częstochowskiej w Wołominie
i Paulina Monika Karczewska, panna z par. tut. Zap. II

Kacper Muliński, kaw z par. M B Nieustającej Pomocy w Warszawie
i Katarzyna Małgorzata Pawłowska, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.XII

Drogie Siostry i Bracia,   Wielebni Duszpasterze,

Pragnę Wam przypomnieć o duchowym dziele, jakim są dwie pielgrzymki na Jasną Górę organizowane przez naszą diecezję. To Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymką Rodzin), odbywająca się w terminie od 5 do14 sierpnia oraz Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Pomocników Maryi Matki Kościoła), trwająca od 16 do 26 sierpnia.

Pielgrzymowaliśmy zawsze chętnie i licznie – szczególnie na Jasną Górę. Pielgrzymki warszawskie od stuleci są przejawem bogactwa życia duchowego mieszkańców Stolicy i Mazowsza.

Z całego serca zachęcam wszystkich, którzy pragną wyruszyć na pątniczy szlak do wyboru jednej z nich. Proszę także duszpasterzy, by wielkodusznie poświęcili swój czas, udając się ze swoimi parafianami na szlak w którejś z tych pielgrzymek. Szczególnie młodzi ludzie potrzebują obecności duszpasterza, który swoją obecnością pomaga przezwyciężyć opory przed wyruszeniem na trasę. Zawiązane podczas wspólnej drogi przyjaźnie i duchowe więzi z pewnością zaowocują w dalszej pracy duszpasterskiej, kiedy po wakacjach wrócimy do codziennego rytmu roku liturgicznego.

Wszystkim przyszłym pielgrzymom już dzisiaj błogosławię na drogę od Pani Jasnogórskiej.                                                     + Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski