Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Wszystkie Ogłoszenia

                  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022

  1. W tym tygodniu przeżywamy: we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz: 7.00; 8,45; 10.00 i 18.00. Procesja do czterech ołtarzy po Mszy o 10.00. Uczestnicząc pobożnie w procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane bezpośrednio po Mszy wieczornej. Od piątku do następnego czwartku z procesją Eucharystyczną.
  3. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na Parafialną Caritas.
  4. Rodziców modlących się Żywym Różańcu Rodziców zapraszamy na Diecezjalne spotkanie w Dębem wielkim 18 czerwca. Więcej informacji w gablotach ogłoszeniowych.
  5. Wspólnota Akcji Katolickiej w naszej parafii zaprasza do udziału w ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę w dniu 18 czerwca. Szczegóły i zapisy w sklepiku parafialnym.
  6. Młodzież Ruchu Światło-Życie za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zaprasza do kawiarenki w ogrodzie. Będzie możliwość zamówienia kawy i herbaty oraz zjedzenia ciasta. Dobrowolne ofiary składane przy okazji zamówień będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
  7. W związku z toczącym się procesem sądowym o zasiedzenie części naszego cmentarza bardzo prosimy o zgłoszenie się w trybie pilnym osób, które wykupiły miejsce na cmentarzu w końcowej części sektora D przed rokiem 2000. Lista grobów i pustych miejsc zarezerwowanych, co do których nie wiemy, kiedy zostały nabyte, jest na tablicy ogłoszeń. Prośba dotyczy wyłącznie tych grobów i miejsc.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 Daniel Trzeszczkowski z par Św. Stanisława Biskupa i Męczennika i Kinga Trzeszczkowska z.d. Mrozińska z par. tut, oboje w związku cywilnym. Zap. II

Łukasz Jakub Wnuk, kaw. z par NMP Matki Kościoła w Markach i   Zuzanna Marczuk, panna z par. tut. Zap. I

Jakub Andrzej Duszyński, kaw. z par. tut i  Patrycja Ścierska, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Przysusze. Zap. I

Adam Igor wiśniewski, kaw z par. M B Częstochowskiej w Wołominie i Paulina Monika Karczewska, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.

 

Drogie Siostry i Bracia,   Wielebni Duszpasterze,

Pragnę Wam przypomnieć o duchowym dziele, jakim są dwie pielgrzymki na Jasną Górę organizowane przez naszą diecezję. To Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymką Rodzin), odbywająca się w terminie od 5 do14 sierpnia oraz Praska Pielgrzymka Piesza (znana jako Pielgrzymka Pomocników Maryi Matki Kościoła), trwająca od 16 do 26 sierpnia.

Pielgrzymowaliśmy zawsze chętnie i licznie – szczególnie na Jasną Górę. Pielgrzymki warszawskie od stuleci są przejawem bogactwa życia duchowego mieszkańców Stolicy i Mazowsza.

Z całego serca zachęcam wszystkich, którzy pragną wyruszyć na pątniczy szlak do wyboru jednej z nich. Proszę także duszpasterzy, by wielkodusznie poświęcili swój czas, udając się ze swoimi parafianami na szlak w którejś z tych pielgrzymek. Szczególnie młodzi ludzie potrzebują obecności duszpasterza, który swoją obecnością pomaga przezwyciężyć opory przed wyruszeniem na trasę. Zawiązane podczas wspólnej drogi przyjaźnie i duchowe więzi z pewnością zaowocują w dalszej pracy duszpasterskiej, kiedy po wakacjach wrócimy do codziennego rytmu roku liturgicznego.

Wszystkim przyszłym pielgrzymom już dzisiaj błogosławię na drogę od Pani Jasnogórskiej.                                                     + Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski