Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Wszystkie Ogłoszenia

                           Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego    

28 maja w Świątyni Opatrzności Bożej, kard. Kazimierz Nycz wyświęcił 13 nowych kapłanów Archidiecezji Warszawskiej. Wśród nich naszego parafianina ks. Piotra Jaczewskiego. Wdzięczni Bogu za powołanie Piotra życzymy aby w swoim kapłańskim życiu szedł tylko bożymi drogami i cieszył się nieustającą opieką Matki Bożej i patrona dnia dzisiejszego bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Relacja zdjęciowa.

W ubiegłą niedzielę w Lyonie odbyła się beatyfikacja założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot. Z tej okazji dla Kółek różańcowych mamy pamiątkowe książeczki. Do odebrania w zakrystii.

 1. Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczęła się w piątek i będzie kontynuowana razem z nabożeństwem majowym i czerwcowym.
 2. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane bezpośrednio po Mszy wieczornej.
 3. Kaplica w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Poniatowskiego w Zielonce jest już otwarta dla przychodzących z zewnątrz. Msza Święta jest odprawiana tylko w piątki o 9.30. Osoby z zewnątrz mogą w niej uczestniczyć.
 4. Wymiana tajemnic Kółek Różańcowych Rodziców będzie dziś /29.05/ po Mszy o 13.00 w Auli.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży w kryzysie dziś /29.05/ po Mszy wieczornej w domu Św. Józefa.
 6. Grupa Apostolatu Maryjnego ma spotkanie dziś /29.05/ o godz. 19.00 w domu Św. Józefa.
 7. Dzieci, które chciałyby dołączyć do Żywego Różańca proszone są o zgłoszenie do Ks. Rafała.
 8. Młodzież, która przystąpiła we wtorek do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie z niespodzianką we środę 1 czerwca o 19.00 w domu Św. Józefa.
 9. W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego /sobota 4 czerwca/ o godz. 19.00 zostanie odprawione nabożeństwo i uroczysta msza święta. Będziemy czuwać i prosić o dary Ducha świętego. Uroczystość przygotowane jest przez młodzież i małżonków z Ruchu Światło-Życie oraz wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do udziału.
 10. Parafialny Dzień Chorego będzie w naszej parafii w niedzielę 5 czerwca. Możliwość spowiedzi będzie od 15.00, Msza Święta o 15.30 a po Mszy agapa w ogrodzie za kościołem. Zapraszamy osoby grające na instrumentach, do umilenia chorym agapy po Mszy Świętej. Zatroszczmy się o przywiezienie chorych do kościoła. Kto będzie miał trudności w tym względzie niech się zgłosi do księży, oni pomogą zorganizować transport.
 11. Bielanki z Siostrą Karolą zapraszają na przedstawienie „Opowieść o Dobrym Pasterzu” w niedzielę 5 czerwca po Mszy o 11.30 w Auli.
 12. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania z pierwszego roku przygotowań będzie w niedzielę 5 czerwca o 19.00 w Auli.
 13. Spotkanie rady Parafialnej oraz przedstawicieli wszystkich grup parafialnych i wspólnot będzie w poniedziałek 6 czerwca o 19.00 w Auli Św. Jana Pawła II.
 14. Wspólnota Akcji Katolickiej w naszej parafii zaprasza do udziału w ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę w dniu 18 czerwca. Szczegóły i zapisy w sklepiku parafialnym.
 15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

     Mateusz Oleksiuk, kaw. i  Dagmara Litwa, panna, oboje z par. tut. Zap. II

 Cezary Piotr Michalak, kaw. z par. tut. i Kamila Kulas, panna z par. Św. Jerzego w Zielonce,                                                                                                    Zap.I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.