Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
Wszystkie Ogłoszenia

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022    

  1. Na początku pragniemy złożyć serdeczne podziękowania i gratulacje:- służbie liturgicznej za piękną posługę w czasie Triduum Paschalnego i pomoc w dekoracji grobu Pańskiego. Grupie pań za piękną dekorację kwiatową oraz wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty, szczególnie firmie Lumen za ofiarowane kwiaty, Scholi i Chórowi za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem – Strażakom, Harcerzom i panom z Kościelnej Służby Porządkowej za wartę przy grobie Pańskim,- Organizatorom nocnej adoracji z piątku na sobotę za dyżury i zachętę do modlitwy.   Zespołowi charytatywnemu za przeprowadzenie akcji rozdawania paczek świątecznych oraz wszystkim, którzy tak hojnie składali dary żywnościowe dla ubogich. Braciom ze wspólnot Drogi Neokatechumenalnej za pomoc techniczną przy dekoracjach. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  2. W poniedziałek Msze tak jak w niedzielę. Taca będzie przeznaczona na KUL. W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
  3. W niedzielę za tydzień Święto Miłosierdzia Bożego. O 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, odmówimy Koronkę. Uczestnicząc w tej modlitwie można zyskać odpust zupełny. Ponadto można zyskać taki odpust w tym dniu odmawiając przed Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz, wierzę i wezwanie Jezu miłosierny, ufam tobie. Taca w tym dniu jest przeznaczona na dzieła charytatywne w naszej diecezji. Nowennę do Miłosierdzia Bożego będziemy odprawiali po Mszy wieczornej.
  4. Marcin rozpocznie posługę egzorcysty dopiero po Niedzieli Miłosierdzia.
  5. Spotkanie Zelatorów Żywego Różańca Rodziców w piątek 22.04 o 19.00 w domu Św. Józefa.
  6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w niedzielę Miłosierdzia o 19.00 w domu Św. Józefa.
  7. Spotkanie Kółek Różańcowych rodziców i wymiana tajemnic w niedzielę Miłosierdzia o 14.00 w auli.
  8. Spotkanie Czcicieli Św. Ojca Pio w sobotę 23 kwietnia po Mszy wieczornej w domu Św. Józefa.
  9. Spotkanie rodzin szensztackich oraz rodzin przyjmujących pielgrzymującą kapliczkę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej będzie w sobotę 23. Kwietnia o 20.00 w domu Św. Józefa
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Sylwester Aleksander Jóźwik, kaw z par Św. Hieronima w Starej Miłosnej i Magdalena Anna Krasnodębska,  panna z par. tut. Zap. I

Michał Sieńko, kaw z par Św. Jerzego w Zielonce i Alicja Ewa Indyka, panna z par. tut. Zap. I

Prosimy o modlitwę za tych narzeczonych. Kto zaś wiedziałby o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić o tym w kancelarii parafialnej.