Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
Wszystkie Ogłoszenia

                              Niedziela Palmowa Męki Pańskiej –10 kwietnia 2022

  1. Dziś ostatnie Gorzkie Żale o 17.15 z procesją Eucharystyczną.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczęła Wielki Tydzień – najważniejszy czas w ciągu roku.       Wielki Czwartek. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 10. 00  kapłani naszej diecezji gromadzą się w katedrze na Mszy Krzyżma, w czasie której poświęca się oleje służące do namaszczania chorych oraz przy udzielaniu sakramentów a kapłani odnawiają swoje przyrzeczenia złożone w dniu święceń. Łączmy się z nimi duchowo wspomagając ich swoją modlitwą. O 16.30 będzie w kościele Różaniec za kapłanów. W tym dniu tabernakulum jest puste, nie ma adoracji, czekamy na Eucharystię wieczorną.  Msza Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 19.00. Po liturgii adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00

Wieki Piątek.  W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa i pościmy /post ścisły – jeden posiłek do syta/. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia

Jutrznia o 7.30; Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15.00 dla dzieci oraz o 19.00. Podczas adoracji krzyża zbieramy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii będzie całonocna adoracja Pana Jezusa w grobie. Jest to adoracja w milczeniu. W zakrystii jest lista osób dyżurujących w poszczególne godziny nocne. Jeszcze brakuje dyżurnych. Prosimy o wpisywanie się, aby adoracja mogła się odbyć.

Wielka Sobota. Jutrznia o 7.30; Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.30 do 16.00 co pół godziny lub częściej, jeśli będzie taka potrzeba. Tak planujmy zajęcia, aby w tym dniu poświęcić dłuższy czas na adorację Jezusa przy grobie Pańskim ofiarowując modlitwę za najbardziej potrzebujących miłosierdzia.

Wigilia Paschalna – o godz. 20.15 /przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych/.   Rezurekcja w niedzielę o 6.00.  Następna Msza o godz. 10.00.

  1. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi. W wielkim tygodniu spowiadamy do środy włącznie. W Triduum Paschalne nie spowiadamy. Liturgia pokutna przed świętami będzie we środę 13 kwietnia o 19.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
  2. Zapraszamy chętne panie do przygotowania dekoracji kwiatowych na Wielkanoc. Cały kościół udekorowany pięknymi kompozycjami kwiatowymi, jak nigdy w ciągu roku, jest znakiem szczególnej radości ze zmartwychwstania Chrystusa i czci dla Niego. Prace rozpoczną się w piątek o 9.00 w dolnym kościele.
  3. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna do środy włącznie tylko po południu.
  4. Marcin nie będzie pełnił posługi egzorcysty do niedzieli Miłosierdzia.
  5. W naszym parafialnym sklepiku są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny.
  6. Dziś przed kościołem młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza palemki wielkanocne. Dochód jest przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji w wakacje.